Tag: vizituar

Diçka po zihet në Manchester, Ferguson i vizitoi në stërvitje

27/10/2021

Pak ‘oksigjen’ për Manchesterin, Ferguson i vizitoi në stërvitje Sir Alex Ferguson ka vizituar qendrën stërvitore të Manchester United në Carrigton të martën. Djajtë e ... Read More

“Si me ken tu shku me rujt lopët”/ Arbana Osmani nuk e lë pa përgjigje ndjekësen që e kritikoi për veshjen

25/09/2021

Arbana Osmani ka udhëtuar drejt Italisë për të vizituar studion e madhe të “Grande Fratellos”, ndërkohë që këtu po bëhen përgatitjet e fundit për “Big ... Read More

“Gjysh ka ardh me të pa nipi”, Gold Ag me të birin vizitoi varrin e babait

23/05/2021

Gold AG sot ndau pamje nga dita e tij Së fundmi reperi i njohur ka vizituar varrin e babait. Reperi i njohur shqiptar dhe partnerja ... Read More

Kështu dukej Tetova kur ishte pjesë e Shqipërisë

03/06/2020

Tetova, që gjatë historisë ka luftuar kundër pan-turqizmës dhe pan-sllavizmës, ndaj dhe është vizituar nga shumë udhëpërshkrues të huaj, ishte një qytet i vërtetë me ... Read More

Arbana Osmanit i soset durimi, shprehet hapur për Eduard Grishajn

28/01/2020

Moderatorja Arbana Osmani dhe regjisori Eduart Grishaj, kanë vizituar muzeun “Krakowa”, duke ndarë mjaft detaje të dhimbshme nga keqtrajtimi i hebrenjve në kampet naziste. Ndërsa, ... Read More

Pse quhet “Deti i vdekur”?

01/06/2019

Shpesh e keni dëgjuar si emer “Deti i Vdekur”, apo ndoshta edhe e keni vizituar për pushime. Por, a iu ka shkuar mendja ta deshifroni ... Read More

Bahtiri: Gjendja e policit të plagosur është jashtë rrezikut për jetë

28/05/2019

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri ka vizituar policinë e plagosur gjatë aksionit policorë në veri të Mitrovicës. Bahtiri në një prononcim për Telegrafin ... Read More

Veseli viziton ekspozitën me fotografi të gjenocidit serb – kërkon drejtësi për viktimat

25/05/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka vizituar sot ekspozitën  “Imazhe nga zonat e luftës 1998-1999”, të autorit Izedin Krasniqi ... Read More

Haradinaj: Kosova ka interes të fuqizojë kapacitetet operative të Policisë

16/05/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka vizituar Policinë e Kosovës. Ai ka thënë Kosova ka interes jetik të përkrah Policinë. “Kosova ka interes të fuqizoj ... Read More

Veseli: Muzeu i Gjenocidit do të prezantojë faktet e krimeve serbe në Kosovë

14/05/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar lokacionin në të cilin është paraparë të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit në Kosovë. Veseli ka propozuar ... Read More

Ahmeti në vendin ku është shembur dheu, tregon rreziqet e mundshme

13/05/2019

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka vizituar vendin ku është shembur dheu në rrugën në rrugën ‘Qamile Jaka’ në kryeqytet, ku ka thënë ... Read More

Zarife Hasanaj shpallet “Dëshmore e atdheut”

09/05/2019

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka pas kthimit nga Letonia, ka vizituar familjen e nëntetares së rënë në krye të detyrës Zarife Hasanaj. Në një njoftim ... Read More