Tag: vitit

Kjo ishte koha kur Maldini e kishte parashikuar saktë pasuesin e tij në futboll pas vitit 2009

13/01/2021

Koha kur Maldini e kishte parashikuar saktë pasuesin e tij në futboll pas vitit 2009 – legjenda kishte zgjedhur Sergio Ramosin. Ikona e Milanit kishte ... Read More

Lloj i ri i COVDI-19: Shkencëtarët tregojnë katër simptomat dalluese

11/01/2021

Në fund të dhjetorit të vitit të kaluar në Mbretërinë e Bashkuar, provat filluan të shfaqeshin për një variant COVID-19 i cili ishte mbizotërues dhe ... Read More

1.56 miliardë maska kanë përfunduar në oqeane

10/01/2021

23:42 | 9 Janar 2021 Gjatë vitit 2020, rreth 50 miliardë maska janë prodhuar me qëllim për mbrotje ndaj koronavirusit dhe vlerësohet se 1.56 miliardë ... Read More

Një asteroid i klasifikuar si “i rrezikshëm” nga NASA, mund të godasë tokën më 6 maj 2022

08/01/2021

Në çerekun e parë të vitit 2022, planeti tokë mund të përplaset me një asteroid të aftë të prodhojë një shpërthim 15 herë më të ... Read More

Kështu mund të humbni kilogramët e tepërt

08/01/2021

Është ajo periudhë e vitit kur me siguri ndiheni më te rënduar e të fryrë se zakonisht. Pas pushimeve e pas festave të fundvitit, ku ... Read More

Nga dëshira për dasmë deri tek fëmija i dytë, Rudina Dembacaj tregon planet për të ardhmen me Mark Frrokun

05/01/2021

Pavarësisht vitit të vështirë të të gjithëve, për Rudina Dembacajn, 2020-a ka qenë një vit me shumë ngjarje të trishta dhe të lumtura. Moderatorja do ... Read More

Befason Roberti, e pyet Nore: A je pishman që jemi nda?

02/01/2021

Roberti e ka një pyetje të veçantë për ish bashkëshorten e tij Për te festuar ardhjen e Vitit të Ri, 2021, Robert dhe Pastris Berisha ... Read More

Këto janë ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit 2020

01/01/2021

Ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit 2020. Viti 2020 ishte sfidues për të gjithë botën, sporti në përgjithësi ishte njëra nga sferat më të ... Read More

Ndeshja përmbyllëse e vitit 2020, ‘dështon’ Liverpooli

31/12/2020

Liverpool ‘dështon’ në ndeshjen përmbyllëse të vitit 2020. Jurgen Klopp ka dështuar që të rikthehet te fitorja pas barazimit ndaj Ëest Brom ndeshjen e kaluar, ... Read More

Ronaldo shpallet lojtari i shekullit – Lewandowski merr atë të vitit

27/12/2020

Cristiano Ronaldo shpallet lojtari i shekullit – Lewandowski merr atë të vitit. Cristiano Ronaldo është shpallur nga Globe Soccer Awards si lojtari më i mirë ... Read More

Për të synuar titullin, Milani planifikon tre blerje

25/12/2020

Milani planifikon tre blerje për të synuar titullin. Mbyllja e vitit në vendin e parë ka bërë që te Milani t’u hapet oreksi dhe të ... Read More

Ofertë për Vitin e Ri në Dubai, veç 8.8 milionë euro është nata!

21/12/2020

Një hotel në Dubai po u ofron klientëve paketa për pritjen e Vitit të Ri. “Veç” 8.8 milionë euro kushton oferta tri netë në këtë ... Read More