Tag: vitet

Këto komuna të Kosovës do të mbesin në terr për Vitin e Ri

17/11/2020

Festat e fundvitit sivjet do të festohen më ndryshe se në vitet paraprake. Në disa prej qyteteve të Kosovës, qytetarët nuk do të kenë mundësi ... Read More

Transformimi i ish-Presidentes së Kosovës/ Atifete Jahjaga mahnit me pamjen e saj

11/11/2020

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, është komentuar jo pak herë vitet e fundit për ndryshime drastike në pamje. Pasi la postin e Presidentit, Jahjaga merret ... Read More

Milani e ka gati ofertën e re për Ibrahimovic

04/11/2020

Ibrahimovic po shkëlqen, Milani e ka gati ofertën e re për të. Vitet janë thjesht numra për një si Zlatan Ibrahimovic, që ndonëse me 39 ... Read More

Brad Pitt në lidhje të re me modelen gjermane, ja kush është vajza që i ka rrëmbyer zemrën

27/08/2020

Brad Pitt dhe Angelina Jolie janë ndarë që prej vitet 2016, por duket se ende nuk po finalizojnë dot divorcin. Së fundmi, arsyeja ishte se ... Read More

E mbuluar vetëm me peshqir dhe me… Hygerta Sako shfaqet joshëse

31/05/2020

Moderatorja e sportit, Hygerta Sako, vijon të mbetet padyshim e bukur, ndonëse vitet e kalojnë. Ajo herë pas here ndan foto nga përditshmëria e saj ... Read More

“Në këtë ditë speciale, po ngre dolli për ty dhe jetën tënde”, urimi i veçantë i Dj Geek për Dafina Zeqirin

14/04/2020

Këngëtarja Dafina Zeqiri ka festuar ditën e sotme 31 vjetorin e lindjes, por ndryshe nga vitet e tjera, këtë herë në kushte karantine. Në këtë ... Read More

I izoluar për shkak të përhapjes së koronavirusit/ Robert Berisha nuk harron t’i urojë ditëlindjen Nora Istrefit

25/03/2020

Këngëtarja e njohur kosovare Nora Istrefi feston sot ditëlindjen, ndryshe nga vitet e tjera këtë herë ajo gjendet e izoluar për shkak të përhapjes nga ... Read More

​Fshati i fantazmave që u braktis për shkak të gabimit të zakonshëm

13/02/2020

Në vitet 1950, Celles ishte një fshat i vogël në Luginën e Salagou në Francën Jugore, i njohur për tokën e kuqe dhe klimën e ... Read More

51 vjet më parë u realizua fluturimi i parë testues i Boeing 747

09/02/2020

Boeing 747 nisi prodhimin në vitet `60 dhe fluturimin e parë e ka kryer më 9 shkurt të vitit 1969, ndërsa fluturimin e parë komercial ... Read More

Memoria e dobët ka të bëjë me humbjen e dëgjimit

19/11/2019

Dëshmi të rëndësishme në vitet e fundit sugjerojnë një lidhje të qartë midis humbjes së dëgjimit dhe rënies së aftësive njohëse. Por tani studiuesit kanë ... Read More

Numri i personave me mbipeshë është dyfishuar

14/11/2019

Në bazë të raporteve të fundit, numri i personave obezë është dyfishuar në 20 vitet e fundit, shkruan Dailymail, transmeton Express.Udhëheqësit e shëndetësisë në Britaninë ... Read More

Këshillat shkencore që ju ndihmojnë t’i largoni rrudhat

06/11/2019

Sa më shumë që na u shtohen vitet, aq më të mençura e me më përvojë bëhemi.Rrudhat gjithashtu vijnë me moshën, por ato janë vetëm ... Read More