Tag: virusi

Kush vuan nga kjo sëmundje COVID-19,mund të shkaktojë simptoma të rënda

22/11/2020

Njerëzit që vuajnë nga diabeti kanë më shumë të ngjarë të infektohen me koronavirus, ku virusi mund të shkaktojë simptoma dhe komplikime të rënda tek ... Read More

Qeveria ndal dasmat, Labinot Tahiri revoltohet keq

01/11/2020

Labi revoltohet keq pasi u ndaluan dasmat, e shpërndanë një video ku mohohet virusi. Këngëtari Labinot Tahiri përsëri është përfshirë në një debat lidhur me ... Read More

​Truri i pacientëve me koronavirus plaket 10 vjet para kohe

28/10/2020

Që nga fillimi i pandemisë së koronavirusit, shkencëtarët u kanë treguar njerëzve se si virusi ndikon në trup dhe çfarë do të përjetonin njerëzit pas ... Read More

Koronavirus dhe stuhi, por britanikët nuk pyesin/ Fotot nga festat e çmendura të të rinjve

05/10/2020

Stuhia Alex nga njëra anë dhe situata e krijuar nga virusi Covid-19, nuk ka ndaluar festat e përjavshme të të rinjve britanikë. Shumë të rinj, ... Read More

Pamje brenda Klinikës Infektive, shikoni gjendjen e pacientëve që po marrin trajtimin për COVID-19

29/07/2020

Prej më shumë se pesë muaj, Kosova po vazhdon të përballet me situatën e krijuar nga virusi COVID-19. 7 mijë e 846 raste janë konfirmuar ... Read More

Tri rregulla të thjeshta për të ndaluar një valë tjetër të Covid-19

23/07/2020

Disa studime të reja kanë arritur në përfundim, se virusi mund të largohet edhe pa praninë e një vaksine, nëse të gjithë do respektonin tre ... Read More

“Virusi është gënjeshtër”, artistja i drejtohet këngëtarit Tahiri: Kjo është jeta ime që tre javë, po kërkoj insulinë për babanë

16/07/2020

Deklarata e këngëtarit Labinot Tahirit për koronavirusin pak kohë më parë, ku shprehej se virusi  është “një gënjeshtër” bëri bujë në media dhe siç duket ... Read More

Si mjekët mbrojnë veten nga COVID-19 përmes ushqimit dhe stilit të jetesës

17/06/2020

Ne e dimë se çfarë hapash duhet të ndërmarrim për të zvogëluar mundësinë e infektimit nga virusi, por si duhet të ndërtojmë mbrojtjen tonë të ... Read More

Nga ky muaj mund të dalë ilaçi i koronavirusit

07/06/2020

Të gjithë janë kureshtar të dinë se kur do ti dal ilaçi këtij virusi i cili u përhap shumë shpejt dhe arriti të shkaktojë vdekje ... Read More

Studimi: Tullacët po vuajnë më shumë nga koronavirusi

05/06/2020

Burrat tullac mund të jenë më të rrezikuar të vuajnë nga gjendja e rënduar nga virusi që shkakton sëmundjen Covid-19, tregojnë prova të reja. Sipas ... Read More

Çfarë nuk dimë ende për koronavirusin?

04/06/2020

Virusi ka qenë në të gjithë botën për rreth 180 ditë, duke na mbyllur të gjithëve dhe duke mbyllur miliona vende pune – si dhe ... Read More

Koronavirusi/ A janë ushtrimet sportive në natyrë të shëndetshme apo të rrezikshme?

02/04/2020

Në kuadrin e pandemisë së shkaktuar nga virusi Corona disa shtete i kanë ndaluar sportet në natyrë. Po a ka ndonjë rrezik dhe a duhet ... Read More