Tag: vijnë

Turistja serbe tregon gjestin e ëmbël që iu bë gjatë pushimeve në Sarandë

28/07/2021

Gjithnjë e më në rritje është numri i turistëve serb që vijnë në Shqipëri.  Mariana Rajiç Deliç e mendoi edhe këtë kur po planifikonte një ... Read More

Në Kuvend futet miu, deputeti hip me gjunjë në karrige nga frika

22/07/2021

Miu futet në kuvend, deputeti hip me gjunjë në karrige nga frika. Pamje qesharake vijnë nga kuvendi rajonal i Andaluzisë në Spanjë. Ka mjaftuar lëvizja ... Read More

Milan ndërron mendje për Tonalin, tani vjen lajmi i madh

29/06/2021

Lajme të rëndësishme vijnë sot sa i përket blerjes së Sandro Tonalit nga Milani. Mesfushori së shpejti do të jetë zyrtarisht dhe në mënyrë efektive ... Read More

“New York Times” për Superligën Evropiane: FIFA e dinte dhe ishte aleat i fshehur i klubeve

20/05/2021

Nga faqet e gazetës amerikane “New York Times”, vijnë detaje të reja të rëndësishme në lidhje me themelimin e të ashtuqquajturës Super Ligë. Pas analizimit ... Read More

Messi do të marrë vaksinën tejet të kontestueshme

01/05/2021

Nga Argjentina vijnë lajmet se Lionel Messi dhe yjet e tjerë të kombëtares së Argjentinës do të vaksinohen me Sinovac. Në verë organizohet Copa America ... Read More

Dy trajtimet natyrale për t’u ardhur në ndihmë të gjitha vajzave që u thyen shpesh thonjtë

16/04/2021

Thonjtë e dobëtThonjtë e dobët, të zverdhur dhe që këputen lehtësisht vijnë si rezultat i kequshqyerjes, problemeve shëndetësore dhe ndikimit të agjentëve jashtëm. Problemet shëndetësore ... Read More

“Më duket shumë e shëmtuar kur debatojnë dy gra”, Grida Duma: Nëse s’do merresha me politikë, do më shihnit në regjisurë

28/03/2021

Tërheqëse, e bukur dhe elegante, mendime të cilat të vijnë teksa sheh Grida Dumën. Në çdo dalje është e pashmangshme që bukuria e saj të ... Read More

Real Madridi me mungesa të mëdha në ndeshjen kundër Atalantas në Ligën e Kampionëve

19/02/2021

Nga qendra stërvitore e Real Madridit, nuk vijnë lajme të mira për klubin, pasi në stërvitjen e fundit në mëngjes, një numër lojtarësh kryesorë munguan. ... Read More

Milani ka katër kampionë, ja kush janë ata

12/02/2021

“Milanin tani shiheni ndryshe! Ka katër kampionë, ashtu si Juventusi! Të tjerat vijnë poshtë”. Mario Sconcerti, gazetari i njohur italian dhe “pena” e Corriere della ... Read More

“Alienët ekzistojnë dhe vijnë në paqe”: Habit ish-shefi i programit hapësinor izraelit

09/12/2020

01:43 | 9 Dhjetor 2020 Alienët ekzistojnë dhe vijnë në paqe. Donald Trump është në dijeni të ekzsitencës së tyre, dhe mjaft shpejt do zbulojë ... Read More

Del testamenti i Maradonës, ja kush janë 3 familjarët që ka përjashtuar nga përfitimi i milionave

05/12/2020

Diego Armando Maradona sipas lajmeve të bujshme që vijnë nga mediat argjentinase, duket se ka përjashtuar tre familjarë nga testamenti i tij. Bëhet fjalë për ... Read More

Del negativ në tamponin e fundit, përfundon izolimi për Cristiano Ronaldon

30/10/2020

Lajme të mira vijnë nga Cristiano Ronaldo. Teksa qëndroi për 19 ditë me radhë i izoluar për shkak se ishte prekur nga koronavirusi, në tamponin ... Read More