Tag: vështirë

Kriza nga koronavirusi, Milan dhe Juventus kanë një lajm të mirë për lojtarët e tyre

28/11/2020

Pandemia COVID-19 e ka bërë atë të vështirë për të gjitha klubet e futbollit, pronarë të pasur ose jo, pasi të ardhurat e rëndësishme janë ... Read More

Klopp tregon arsyen pse mungoi Shaqiri në ndeshjen ndaj Leicesterit

23/11/2020

Liverpooli e mposhti Leicester Cityn me rezultat 3-0 në një ndeshje shumë të vështirë ku kishte mungesa të mëdha në formacion për arsye të ndryshme. ... Read More

Si veprojnë meshkujt dhe femrat pas ndarjes?

18/11/2020

Meshkujt shumë më vështirë e përballojnë ndarjen, ndërsa femrat më lehtë përballen me situatën e tillë. Pas thyerjes emocionale, damat kryesisht bëjnë çdo gjë që ... Read More

Sahiti jep lajme të këqija për tifozët ‘Dardan’ para takimit me Slloveninë

14/11/2020

Sahiti: Kemi shumë mungesa, ndeshja me Slloveninë shumë e vështirë. Ndihmës trajneri i Kosovës, Muharrem Sahiti iu drejtua mediave në konferencë për shtyp, një ditë ... Read More

Probleme shëndetësore për aktoren turke, Sarikaya i plas silikoni i gjoksit

09/10/2020

Aktorja turke Serenay Sarikaya, duket se është hasur me disa vështirë shëndetësore pas zmadhimit të gjoksit/  “Silikonet e vjetra mund të kenë plasur” tha prezantuesi ... Read More

Kështu mund ta dalloni gripin dimëror nga COVID-19

20/08/2020

Kur të vijë sezoni i gripit, do të jetë më e vështirë se zakonisht të përcaktoni nëse jeni i sëmurë nga gripi ose Covid-19, sepse ... Read More

Cilat janë simptomat që tregojnë nëse e keni kaluar koronavirusin

26/07/2020

Të gjithë mund të dys.hojnë se janë prekur nga koronavirusi. Megjithëse është e vështirë të thuhet një përgjigje e saktë, vetëm nëpërmjet simptomave, këtu janë ... Read More

Pas mbylljes së lokaleve, 53-vjeçari ndërton një kafene në oborrin e shtëpisë

11/07/2020

Karantina ka qenë e vështirë për shumicat e njerëzve në botë. Kishte nga ata që nuk mund ta përballonin dot mbylljen, pasi ishin mësuar gjatë ... Read More

4 mënyra se si të zbardhni dhëmbët lirë dhe mirë në shtëpi

25/06/2020

Një buzëqeshje që shndrin është ajo që të gjithë e duan, por që vështirë ta kenë. Nëse keni pamundësi për t’ju drejtuar dentistit tuaj, ky ... Read More

Clooney dhe Amal drejt divorcit? Një tjetër çift në krizë pas lockdown

20/06/2020

Çiftet vip janë vënë në provë të vështirë gjatë lockdownit. Disa e kanë forcuar dashurinë dhe pasionin e tyre si Cecilia Rodriguez dhe Ingnazio Moser, ... Read More

Këto ushqime iu ndihmojnë ti djegni yndyrnat në trup

10/06/2020

Rënia në peshë është një mision i vështirë dhe gati se i pamundur për disa persona. Ajo arrihet duke konsumuar ushqime të shëndetshme, të cilat ... Read More

Flokët ju tregojnë se keni tension të lartë

04/06/2020

Tensioni i lartë i gja.kut, apo hipertensioni, e bën më të vështirë pompimin e gja.kut në trup. Ky problem e vendos zemrën në vështirësi dhe ... Read More