Tag: Veriut”

Nuk kishte asnjë rival, një shqiptar emërohet në krye të Federatës së Futbollit në Maqedoni

14/03/2021

Muamed Sejdini do të jetë president i Federatës së Futbollit në Maqedoninë e Veriut edhe për 4 vitet e ardhshme. Pas zgjedhjeve të zhvilluara ditën ... Read More

Challandes thotë se ishte i dëshpëruar pas ndeshjes me Maqedoninë: Kishim tre vite që përgatiteshim për këtë ndeshje

28/12/2020

Challandes thotë se ishte i dëshpëruar pas ndeshjes me Maqedoninë e Veriut. Selektori i Kombëtares së Kosovës, Bernanrd Challandes, ka folur në një intervistë për ... Read More

Javë vetëm dy shtete në botë që nuk shesin Coca-Cola, kjo është arsyeja!

27/11/2020

Koreja e Veriut dhe Kuba janë vendet e vetme që nuk mund të blini Coca-Cola. Sipas “BBC”, arsyeja është se këto shtete janë nën embargo ... Read More

Maqedonia e Veriut mund Gjeorgjinë, kualifikohet në Euro 2020

12/11/2020

Maqedonia e Veriut kualifikohet në Euro 2020. Maqedonia e Veriut e ka mundur me rezultat të ngushtë Kombëtaren e Gjeorgjisë në finalen e playoffit të ... Read More

Maqedonia e Veriut shkruan historinë, për herë të parë do të marrë pjesë në Europian

12/11/2020

Maqedonia e Veriut për herë të parë do të marrë pjesë në një kompeticion të rëndësishëm për përfaqësueset kombëtare. Pas fitores 0-1 ndaj Gjeorgjisë në ... Read More

Pandev i sfidon me 5 shqiptarë, ëndrra e Kosovës për EURO 2021 kalon nga Shkupi

08/10/2020

Kosova do të kërkojë sot kualifikimin pasi përballet me Maqedoninë e Veriut në Play-Off të Ligës së Kombeve. Dardanët kanë ëndërr të kualifikohen për herë ... Read More

Një lajm i mirë: Ky shtet lehtëson masat për pushuesit kosovar, ja cilat plazhe mund t’i vizitoni

27/07/2020

Bullgaria do të lejojë turistët nga Serbia, Maqedonia e Veriut, Shqipëria, Kosova, Bosnja, Mali i Zi, Moldavia, Izraeli dhe Kuvajti që të vizitojnë vendet e ... Read More

Merret vendimi, pezullohet përfundimisht kampionati në Maqedoninë e Veriut

04/06/2020

Është ndërprerë përfundimisht kampionati në Maqedoninë e Veriut. Federata e Futbollit të Maqedonisë së Veriut ka ndërprerë edhe zyrtarisht sezonin 2019/20. Kjo ka ardhur si ... Read More

Tërhoqi 1 mln euro dhe u martua me femrën 50 vite më të re/ Jep dorëheqjen myftiu, ja letra

30/05/2020

Pas martesës me gruan 50 vite më të re, kryemyftiu i Bashkësisë Islame të Maqedonisë së Veriut, Sylejman Rexhepi ka dhënë dorëheqje nga posti që ... Read More

Ditën e fundit që kurohej për kancer fiton lotarinë

28/10/2019

Roni Foster, një amerikan nga Karolina e Veriut, e kishte ditën e fundit që merrte doza kimoterapie për kancerin në zorrën e trashë. Operacioni i ... Read More

22 fakte për shtetin e mrekullueshëm të Norvegjisë

03/08/2019

Emri Norvegji (Norway = North + Way) do të thotë rruga drejt veriut. Zyrtarisht njihet si Mbretëria e Norvegjisë. Norvegjia është një prej vendeve më ... Read More

Analistët tregojnë nëse do të dorëhiqen përsëri kryetarët e katër komunave në veri (Video)

21/05/2019

Kryetarët e sapo zgjedhur të komunave veriore, Mitrovicë e Veriut, Zubin Potok, Leposaviq e Zveçan, nuk mund t’i ndalë askush që të japin prapë dorëheqje. ... Read More