Tag: vendimtar

Mbappe sot pritet të zyrtarizohet te Real Madrid

27/08/2021

Sot pritet zyrtarizimi i Mbappe te Real Madridi. Dita e sotme pritet të jetë vendimtar për transferimin e Kylian Mbappe në Spanjë. Sipas mediave spanjolle ... Read More

Lajmi i fundit nga Italia, Lukaku afër transferimit në Chelsea

04/08/2021

Chelsea është gati për sulmin vendimtar ndaj Romelu Lukaku. Siç kemi thënë në orët e fundit, nëse arrin një ofertë prej më shumë se 110 ... Read More

I shënoi gol Milanit, kjo është deklarata e shqiptarit Marash Kumbullës

27/10/2020

Kumbulla flet pas golit vendimtar të shënuar ndaj Milanit. Pas golit ndaj Young Boys që i dha fitoren Romës në ndeshjen e parë në grupe ... Read More

Kumbulla me super gol, ja siguron tre pikë Romës në Evropa Ligë

22/10/2020

Mbrojtësi shqiptar, Marash Kumbulla ka qenë vendimtar në ndeshjen mes Romës dhe Young Boys. Ekipi i Romës shënoj fitore me rezultat 1:2 kundër kampionit të ... Read More

Catherine Ashton tregon “çelësin për Kosovën”

20/05/2019

Roli i bashkësisë ndërkombëtare është vendimtar për përmirësimin e marrëdhënieve mes Beogradit dhe Prishtinës, thotë ish-kreu i diplomacisë evropiane, Catherine Ashton. Ajo shton se shpreson ... Read More

Ibra shënon gol të bukur në fitoren e LA Galaxy në MLS

06/04/2019

Zlatan Ibrahimovic ka qenë edhe njëherë vendimtar për skuadrën e tij Los Angeles Galaxy. Sulmuesi suedez i ka siguruar fitoren klubi bardhekaltër në udhëtim te ... Read More

Messi i jashtëzakonshëm, e shpëton Barcelonën në derbin e Katalonjës

30/03/2019

Lionel  Messi është treguar edhe një herë vendimtar për Barcelonës, duke ia siguruar katalonasve fitoren kundër Espanyolit.Barcelona arriti ta fitojë derbin e Katalonjës, kundër Espanyolit, ... Read More

Simeone komenton gjestin e CR7: Ai është më i miri në botë – me veprimin e tij, ashtu si unë, ka treguar karakter

13/03/2019

Cristiano Ronaldo ishte vendimtar në rikthimin e Juventusit dhe kualifikimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Superylli portugez shënoi het-trik dhe e dërgoi skuadrën e ... Read More

Leonard vendimtar në sekondën e fundit, Lakers afër mbetjes jashtë playoffit

02/03/2019

Kaëhi Leonard është shfaqur vendimtar për skuadrën e tij Toronto Raptors duke vulosur fitoren në sekondën e fundit për rezultatin 119-117. Ndeshja mes dy skuadrave ... Read More

Dwyane Wade fundos Golden State me treshe në sekondën e fundit

28/02/2019

Dwyane Wade ka treguar se përkundër faktit se po luan sezonin e fundit, di të jetë vendimtar, pasi ka realizuar treshe në sekondën e fundit ... Read More

Nuk pritet marrëveshje e shpejtë mes Kosovës dhe Serbisë

19/02/2019

Viti 2019 mund të jetë vendimtar për arritjen e një marrëveshjeje paqësore ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ka paralajmëruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Ndonëse e ... Read More

Luis Suarez – Karim Benzema, ‘lufta’ për 9-shin më të mirë

06/02/2019

Luis Suarez dhe Karim Benzema kanë qenë shpesh vendimtar në ndeshjet e El Clasico gjatë viteve të fundit. Të dy sulmuesit janë duke shijuar sezonet ... Read More