Tag: vendimin

Fjeti me gruan e vëllait dhe sulmoi dy femra, merret vendim ndaj Ryan Giggs

27/04/2021

Ai nuk do ta drejtojë Kombëtaren kundër Shqipërisë Ryan Gigs nuk do të jetë më trajneri i Uellsit me vendimin që është marrë nga Federata ... Read More

“Ishte gabim blerja e Ronaldos?”

21/04/2021

Andrea Agnelli, e ka mbrojtur vendimin për ta blerë Cristiano Ronaldon, insisiton se pesë herë fituesi i “Topit të Artë” me prezencën e tij në ... Read More

Shpërthen Koeman pas “El Clasicos”: Më mirë të ndalet përdorimi i VAR-it në Spanjë

11/04/2021

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman u shpreh tejet i zhgënjyer me vendimin e gjyqtarit për mos akordimin e penaltisë në rastin e Braithwaite. Barcelona humbi ... Read More

Iu hoqën pasaportat diplomatike, De Biasi: Ndoshta duhet të kthej edhe “Urdhërin e Skënderbeut”

02/04/2021

De biasi Qeveria shqiptare kishte revokuar vendimin për pasaportat diplomatike që ishin dhuruar futbollistëve të Kombëtares që kishin arritur kualifikimin në Euro 2016. Ditën e ... Read More

Tea merr vendimin e papritur pas ndarjes nga Bearti

27/03/2021

Menjëherë pas ndarjes nga Bearti, Tea merr vendimin e papritur. Dy ditë më parë Bearti konfirmoi ndarjen nga Tea me anë të një statusi në ... Read More

Klopp merr vendim se a do të bëhet trajner i Liverpool

09/03/2021

A do të bëhet trajner i Gjermanisë? Klopp e tregon vendimin. Pas 15 vitesh, Joachim Löw do t’i thotë lamtumirën ekipit kombëtar. Gjermania do të ... Read More

Operacioni i Dybala, Juventus merr këtë vendim

27/02/2021

Juventus merr vendimin për operacionin kirurgjik të Dybala. Juventus kanë vendosur që Paulo Dybala të mos i nënshtrohet operacionit në gju për të zgjidhur problemet ... Read More

Shpati tregon se kur do të martohet me Selvijen

26/02/2021

Shpati dhe Selvija morën vendimin, do të martohen shumë shpejt. Këngëtari i njohur Shpat Kasapi, muaj më parë u rikthye sërish në qendër të mediave ... Read More

Messi tregon kur do ta marrë vendimin për të ardhmen

05/02/2021

Messi tregon kur do ta marrë vendimin për të ardhmen. Lionel Messi po zhgënjehet nga raportimet për të ardhmen e tij, me kontratën e Barcelonës ... Read More

Melisa merr vendimin e papritur, largohet përgjithmonë nga emisioni

04/02/2021

Konkurrentja e Përputhen, Melisa siç duket ka marrë vendimin që nuk pritej. Melisa ka fshirë të gjitha postimet nga Instagrami që i ka shkrepur në ... Read More

Dhuna e tifozëve në Elbasan, Partizani gjobitet me 2 milionë lekë

22/01/2021

Pas incidenteve që ndodhen dje para derbit, Partizani është gjobitur me 2 milionë lekë. Në vendimin e FSHF thuhet se “FK Partizani, urdhërohet të dëmshpërblejë ... Read More

Federata e Spanjës dënon Messin, reagon Barcelona

19/01/2021

Barcelona konfirmon se do e apelojnë vendimin për suspendimin e Messit. Barcelona ka bërë të ditur se do ta apelojnë vendimin për suspendimin me dy ... Read More