Tag: vazhdimësi

Në Kosovë çdo i dyti e përdorë për dhimbje koke, OKI mund të shkaktojë sulm në zemër

14/10/2021

“OKI” vazhdon të jetë njëri prej barnave që po përdorët në vazhdimësi nga kosovarët kundër dhimbjeve të kokës. Në fakt Shqipëria vitin e kaluar kishte ... Read More

ANSES jep këshilla: Mos përdorni dezinfektues tek fruta dhe perimet, virus merret nga ushqimi vetëm nëse…

30/04/2020

Në kontekstin e pandemisë COVID-19, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në vazhdimësi ka publikuar materiale shkencore, mbi sigurinë e ushqimit dhe COVID-19. Më poshtë ANSES, Agjencia ... Read More

Mungesa e infermierëve në QKUK nuk plotësohet as me konkurs

13/04/2019

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës në vazhdimësi ka pasur mungesë të stafit të mesëm, përkatësisht të infermierëve. Ky institucion, si qendër terciare referente për ... Read More

Hajdar Beqa e bën fajtore opozitën për mos zbatimin e rezolutave

13/04/2019

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar në vazhdimësi numër të madh të rezolutave, por që ka munguar zbatimi i tyre. Seancat e gjata e ... Read More

Burri rrah gruan në Deçan

28/03/2019

Një person është arrestuar i cili në vazhdimësi kishte ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij. Sipas raportit të policisë, ngjarja ka ndodhur të martën rreth ... Read More

Arrestohen 5 persona të dyshuar për grabitje me armë në Deçan

05/02/2019

Policia e Kosovës gjatë zhvillimit të hetimeve në vazhdimësi lidhur me rastin e grabitjes së armatosur më 22 janar në rrugën “Luan Haradinaj” në Deçan, ... Read More

Policia shton aktivitetet për të parandaluar aksidentet rrugore

31/01/2019

Policia e Kosovës me qëllim të ngritjes së nivelit të sigurisë rrugore dhe uljen e aksidenteve, në vazhdimësi është duke ndërmarr aktivitete dhe masa në ... Read More

Sela: Aleanca për Shqiptarët është për zgjedhje të parakohshme parlamentare

25/01/2019

25 Janar 2019 / 12:53 “Aleanca për Shqiptarët (ASH) në vazhdimësi ka qenë dhe është deklaruar për zgjedhje të parakohshme parlamentare, këtë e kemi thënë ... Read More

“Rruga drejt…” – Reforma apo zgjedhje!

24/01/2019

Qytetarët e Maqedonisë janë në vazhdimësi nën ethet e dilemave zgjedhore. Edhe gjatë këtij viti dilemat e këtilla preokupojnë spektrin politik. Gati se çdo ditë ... Read More