Tag: Turqisë

Vdes në aksident trafiku ylli i kombëtares së Turqisë

11/01/2022

Ylli i kombëtares së Turqisë vdes në aksident trafiku. Reprezentuesi i kombëtares së Turqisë, Ahmet Calik ka ndërruar jetë si pasojë e një aksidenti me ... Read More

Morena Taraku në lidhje me këngëtarin turk

10/11/2021

Këngëtarja Morena Taraku është vënë në fokus të mediave rozë të Turqisë me lajmet për një lidhje të re të saj me këngëtarin e njohur ... Read More

“A është Genta shtatzënë?”, Big Mama vjen me përgjigje epike!

26/09/2021

Këngëtarja Big Mama e cila këto ditë po qëndron në Stamboll të Turqisë është takuar atje me këngëtaren Genta Ismajli dhe partnerin e saj, Huseyin ... Read More

Ermali e Ariana nuk përmbahen gjatë pushimeve, Gjiko i publikon në këtë gjendje

15/09/2021

Ka disa ditë që Ermal dhe Ariana Fejzullahu janë arratisur drejt Turqisë për pushime. Në këto ditë relaksi çifti po shoqërohen nga Elita dhe Gjiko, ... Read More

Skandal në Turqi, lojtarët e Galatasaray grushtohen mes vete sa ishte duke u zhvilluar ndeshja

17/08/2021

Është zhvilluar ndeshja e fundit e xhiros së parë në Superligën e Turqisë, ku Giresunspor ka pritur Galatasarayn. Gjatë ndeshjes ka ndodhur një gjë e ... Read More

Balotelli transferohet atje ku nuk e ka pritur askush!

07/07/2021

Sulmuesi italian është bërë me skuadër të re. Mario Balotelli ka zgjedhur Superligën e Turqisë për të vazhduar karrierën. Sulmuesi italian është transferuar te Adana ... Read More

Shkodran Mustafi drejt transferimit te gjiganti turk

25/06/2021

Shkodran Mustafi drejt Turqisë? Mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi, mund ta vazhdojë karrierën në Turqi. Sipas raportimeve nga Turqia, Fenerbahce dhe Goztepe kanë nisur kontaktet me ... Read More

Xherdan Shaqiri me dy rekorde pas golave kundër Turqisë

20/06/2021

Xherdan Shaqiri me dy rekorde pas golave kundër Turqisë. Xherdan Shaqiri e ka barazuar rekordin e Hakan Yakinit si dy lojtarët me më së shumti ... Read More

Uellsi me fitore bindëse, ia shuan shpresat Turqisë

16/06/2021

Uellsi feston dhe ia shuan shpresat Turqisë. Uellsianët i mposhtën turqit me rezultat 2:0 dhe i rritën gjasat për kualifikim në fazën tjetër në “Euro ... Read More

Uellsi i gëzohet fitores së parë, Turqia në situatë të vështirë

16/06/2021

Uellsi ka regjistruar fitore shumë të rëndësishme kundër Turqisë (2-0) në ndeshjen e xhiros së dytë të fazës grupore të ‘Euro 2020’ që u zhvillua ... Read More

“Euro 2020”, këto janë ndeshjet e ditës së sotme

12/06/2021

Mbrëmë ka filluar Kampionati Evropian Euro 2020, me ndeshjen hapëse në mes të Turqisë e Italisë. Euro 2020 vazhdon sot me disa përballje interesante, ku ... Read More

Pse Italia ka fanellat e para të kaltërta edhe pse kjo ngjyrë s’figuron në flamurin e tyre?

12/06/2021

Italia e ka nisur në mënyrën më të mirë Kampionatin Evropian duke fituar 0:3 ndaj Turqisë. Edhe pse ndeshja u luajt në “Olimpico” të Romës, ... Read More