Tag: turneu

Përballje Kosovë – Serbi në ‘Grand Prix Antalya’

05/04/2019

Një përballje Kosovë – Serbi vjen nga turneu ‘Grand Prix Antalya’ në xhudo. Xhudistja Distria Krasniqi, që sigurojë çerekfinalen pas fitores me ippon ndaj turkes ... Read More

Loriana Kuka në finale të Grand Prix, i siguron medalje Kosovës

31/03/2019

Loriana Kuka ia ka siguruar Kosovës edhe një medalje tjetër nga turneu i xhudos, Grand Prix, në Tbilisi, pasi e mposhti xhudisten franceze Estelle Posvite ... Read More

Në fundjavë mbahet turneu ‘Adem Jashari’ në futsall

28/02/2019

Nën organizimin e Komisionit të Futsallit të Federatës së Futbollit të Kosovës, më 2 dhe 3 mars, do të zhvillohet turneu ndërkombëtar memorial “Adem Jashari”. ... Read More