Tag: tuaj

Kjo është mënyra e duhur për të dezinfektuar telefonin tuaj

20/04/2021

Mënyra e duhur për të dezinfektuar telefonin tuaj. Sa herë që ne prekim telefonin celular, me gishtat tanë transferojmë bakteret dhe viruset nga pajisja drejt ... Read More

Tani mund ta zbuloni se sa njerëz në botë kanë emrin apo mbiemrin tuaj

13/04/2021

14:26 | 12 Prill 2021 A ju ka interesuar ndonjëherë se sa njerëz mbartin emrin ose mbiemrin tuaj? Falë një grupi shkencëtarësh nga Universiteti i ... Read More

Si ta menaxhoni zemërimin, Këshilla për të gjithë “grindavecët”

25/03/2021

Këshilla. Ju mund të mendoni se shfryrja e zemërimit tuaj është e shëndetshme, se njerëzit përreth jush janë shumë të ndjeshëm, se zemërimi juaj është ... Read More

Historia e 23 vjeçares që ka 11 fëmijë

15/03/2021

Imagjinoni jo një por njëmbëdhjetë foshnje që kërkojnë vëmendjen tuaj në të njëjtën kohë. Kjo është jeta e Christina Ozturk, një grua 23-vjeçare dhe ajo ... Read More

Nëse keni shumë ftohtë fusni speca djegës në çorape

11/03/2021

Ekspertët besojnë se këmbët janë shumë të lidhura me pjesën tjetër të trupit tuaj, me 72,000 fije nervore në secilën këmbë që korrespondojnë me zona ... Read More

Pse duhet ta hapni dritaren gjatë natës

06/02/2021

Hapja e dritares në dhomën tuaj të gjumit gjatë natës për të lejuar hyrjen e ajrit të pastër është zgjidhja më e mirë për të ... Read More

Pyetje logjike, sa prej jush do të përgjigjen saktë

31/01/2021

13:54 | 30 Janar 2021  Disa pyetje tregojnë përsonalitetin tuaj dhe më kë shoqeroheni Pyetja 1. Katër vajza qëndruan vetëm nën një ombrellë, por asnjëra ... Read More

Çka i ndodh organizmit tuaj nëse konsumoni çdo ditë oriz?

19/12/2020

A e dini se çka i ndodh organizmit tuaj nëse konsumoni çdo ditë oriz? Orizi është ndër ushqimet bazë të njeriut. Studimet e reja thonë ... Read More

Nga çfarë keni më shumë frikë? Zgjidhni një zemër dhe zbuloni!

19/11/2020

Zbuloni frikën tuaj më të madhe. Shikoni foton dhe zgjidhni njërën nga katër zemrat. Zbuloni frikën tuaj më të madhe. 1. Zemra e verdhë Nëse ... Read More

Zbardhni dhëmbët me preparate shtëpiake

12/11/2020

Që dhëmbët tuaj të jenë të bardhë nuk është e domosdoshme që të shmangni kafenë e mëngjesit dhe cigaren. Një herë në javë dhëmbët mund ... Read More

A e kini ditë se uji i orizit përdoret edhe për diqka tjetër

10/11/2020

Uji i orizit ka shumë përfitime, për flokët, fytyrën dhe lëkurën tuaj në përgjithësi. Ja se si mund ta përdorni dhe si ta përgatisni. Orizi ... Read More

5 objekte që mbrojnë shtëpinë nga syri i keq

27/08/2020

Jeni ndier ndonjëherë keq pasi një person ka ardhur në shtëpinë tuaj? Keni vënë re se si gjendja juaj shpirtërore dhe humori kanë ndryshuar nga ... Read More