Tag: t’u

Lamtumirë Barcelonë! Ja ku po transferohet Dembele

21/10/2021

Anësori i Barcelonës, Ousmane Dembele thuhet se është i hapur për t’u bashkuar me Newcastle verën e ardhshme. 24-vjeçari francez iu bashkua Barçës në një ... Read More

Paguhej me 20 cent në ditë dhe frymëzimi i tij ishte Pogba, kjo është historia e sulmuesit të Napolit

15/10/2021

Sulmuesi i Napolit, Victor Osimhen kujton rrugëtimin e tij për t’u bërë një futbollist profesionist: “Kur isha i vogël, adoleshent, pastroja ulluqet e çative për ... Read More

I premtoi nënës se do të vaksinohej në fakultet, vdes 20-vjeçari

30/09/2021

Një student 20-vjeçar nga Karolina Veriore, i cili ngurronte për t’u vaksinuar kundër Covid-19, vdiq nga ndërlikimet pas infektimit me koronavirus tri ditë pas kthimit ... Read More

Barça merr një super-lajm, ky lojtar po i kthehet

22/09/2021

Ansu Fati,është në rrugën e duhur për t’u kthyer në Barcelonë pas pjesës më të mirë të një viti të lënduar. 18-vjeçari pësoi një dëmtim ... Read More

Zyrtare / Klubet e Premier Ligës bllokojnë futbollistët për ndeshjet e kombëtareve në shtator

24/08/2021

Klubet e Premier Ligës kanë vendosur sot unanimisht që të mos lejojnë futbollistët e tyre t’u bashkohen skuadrave që luajnë në vendet e “listës së ... Read More

Besojeni ose jo, dasma e Paris Hilton do të zgjasë plot 3 ditë!

20/08/2021

Paris Hilton po planifikon dasmën e saj pas fejesës dhe po kujdeset që njerëzve t’u ngelë në mendje për shumë gjatë! Ajo po planifikon ta ... Read More

Koncertët dhe dasmat u ndalën, tani Shkurte Gashi nis pushimet me bashkëshortin

20/08/2021

Pas një sezone të ngjeshur me koncerte, Shkurte Gashi ka gjetur pak kohë për t’u relaksuar. Këngëtarja së bashku me bashkëshortin e saj, Albert Limanin ... Read More

Kurrë mos u marto me një mashkull, që nuk respekton nënën e vet

06/08/2021

Pas çdo aforizme, fshihet një mesazh, për t’u furnizuar me energji dhe dëshirë për të ecur më fort drejt suksesit, apo në marrëdhëniet në familje ... Read More

Gjeti të dashurën në ‘Instagram’, gurbetqari kthehet pas 6 vite në Kosovë për ta takuar për herë të parë atë

29/07/2021

Mërgimtarit, Shpëtim Hajdari i janë dashur më shumë se gjashtë vjet për t’u kthyer në Kosovë, atje ku po e priste e dashura e tij ... Read More

Në Itali nuk e kanë të qartë planin e Mourinhos për Romën

17/07/2021

Marash Kumbulla ka fatin për t’u stërvitur te Roma me një trajner të madh në Europë si Mourinho. Por sa gjatë do të vazhdojë mbrojtësi ... Read More

Bellerin kërkon t’i bashkohet gjigantit nga Milano!

09/07/2021

Mbrojtësi i krahut të djathtë i Arsenalit, Hector Bellerin po bën presion për t’u bashkuar me Interin këtë verë. Interi është i interesuar të gjej ... Read More

Çfarë po mungon për t’u mbyllur marrëveshjen Milan- Tonali

29/06/2021

Blerja e Tonalit, marrëveshja Milan-Brescia: Çfarë mungon për t’u mbyllur. Duket se nuk ka dyshim për qëndrimin e Sandro Tonalit në Milano. Klubi kuqezi dhe ... Read More