Tag: sulmit

Milan po e përforcon repartin e sulmit, këto janë pesë opsionet

30/03/2021

Pesë opsionet e Milanit për repartin e sulmit. “Rossoneri” e kanë një listë të ngushtë prej pesë lojtarësh, gjatë verës e zgjedhin njërin Milani është ... Read More

Pas sulmit në zemër, këngëtari i njohur gati humb jetën

27/10/2020

Këngëtari shumë i njohur gati humbi jetën pas sulmit në zemër. Brian May ishte në gjendje të rëndë shëndetësore pas një sulmi në zemër. Kitaristi ... Read More

Para sulmit në zemër, shfaqet ky ndryshim në lëkurë: Ajo është shenjë e cila mund t’jua shpëtojë jetën!

15/06/2020

Simptomat më të shpeshta të sul.mit në zemër janë dhembja në gjoks, frymëmarrja vështirësuar dhe ndjenja e krupës. Sul.mi në zemër shfaqet për shkak të ... Read More

Nëse i keni këto simptoma, jeni në rrezik për një sulm në zemër

28/06/2019

A e dini se të gjithë janë në rrezik të sëmundjeve të zemrës, madje edhe të sulmit në zemër?Edhe atletët aktivë “të shëndetshëm” mund të ... Read More

Si ta ndalni sulmin e panikut

11/05/2019

Kur i vëreni simptomat e sulmit të panikut (dhimbje gjoksi, skuqje të lëkurës, rrahje të shpejta të zemrës dhe vështirësi në frymëmarrje), shumë lehtë do ... Read More

E dhimbshme: Casillas detyrohet të lë futbollin?

02/05/2019

Iker Casillas do t’i duhet të tërhiqet nga futbolli pas sulmit në zemër. Kështu ka deklaruar ish basketbollisti i Real Madridit dhe kardiologu, Juan Antonio ... Read More

Messi i dërgon urim të veçantë Casillasit

02/05/2019

Lionel Messi nuk ka harruar t’i dërgojë mbështetje Iker Casillasit pas sulmit në zemër. Portieri legjendar spanjoll të mërkurën ka pësuar sulm në zemër gjatë ... Read More

Lajmërohet Casillas, tregon gjendjen e tij dhe ka një mesazh për të gjithë

01/05/2019

Iker Casillas është lajmëruar për herë të parë pas sulmit në zemër të përjetuar ditën e mërkurë. Portieri legjendar ka pësuar një sulm në zemër, ... Read More

Kjo është fotoja e Casillas që Porto e publikoi një orë para sulmit në zemër

01/05/2019

Kjo është fotoja e Casillas që Porto e publikoi një orë para sulmit në zemër Portieri legjendar Iker Casillas, të mërkurën është shtruar në spital ... Read More

Costa largohet nga Atletico, transferohet në Francë

26/04/2019

PSG është vënë në kërkim të një emri të madh për fazën e sulmit për sezonin e ri. Siç raporton Cadena Cope, sulmuesi i Atletico ... Read More

Flet Rashica pas paraqitjes së mrekullueshme për Werderin

30/03/2019

Ylli i sulmit të ekipit kombëtar të Kosovës dhe Werder Bremenin, Milot Rashica, e ka festuar paraqitjen e tij të mrekullueshme përmes llogarisë së tij ... Read More

Kusari-Lila për sulmin terrorist në Zelandën e Re: Nuk ndezëm qirinj për këta 50 shpirtra që u vranë në xhami

19/03/2019

Deputetja e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Mimoza Kusari-Lila ka reaguar pas sulmit terrorist të së premtes në dy xhami të Christchurch në Zelandën e ... Read More