Tag: sugjerojnë

Trajneri që pi çdo ditë urinën e tij për t’u bërë më i zgjuar, i fuqishëm dhe më i ri

10/06/2020

Disa studime sugjerojnë se pirja e një gote verë të kuqe çdo ditë mund të jetë e mirë për shëndetin tonë. Po një gotë urinë?! ... Read More

Dieta që ju mbron nga gripi

04/12/2019

Rezultatet e një studimi të bërë në minj, sugjerojnë që trupi mund të jetë i aftë ta luftoj virusin e gripit, nëse një person praktikon ... Read More

Memoria e dobët ka të bëjë me humbjen e dëgjimit

19/11/2019

Dëshmi të rëndësishme në vitet e fundit sugjerojnë një lidhje të qartë midis humbjes së dëgjimit dhe rënies së aftësive njohëse. Por tani studiuesit kanë ... Read More

Kafeja mund të parandalojë bllokimin e arterieve

22/07/2019

Studiuesit sugjerojnë se konsumimi i të paktën tre filxhanë kafe çdo ditë mund të sjellë dobi për shëndetin e zemrës. Një studim i publikuar në ... Read More

Një tjetër telefon premium Samsung po vjen: Galaxy A90 5G, zbulohen specifikat

11/07/2019

Kemi dëgjuar për Samsung Galaxy A90 që nga fillimi i marsit. Raportet dhe informatorët sugjerojnë drejt një telefoni të cilësisë së lartë dhe raportet e ... Read More

Kafeja nuk është e dëmshme nëse nuk pini mbi 6 filxhanë në ditë

14/05/2019

Për të gjithë ata që pinë gjashtë filxhanë kafe në ditë, hulumtimet e reja sugjerojnë se kjo nuk është një ide e mirë. Një studim ... Read More

Allegri favorit për ta marrë drejtimin e Interit   

03/03/2019

Shumë mediume italiane sugjerojnë se Massimiliano Allegri mund të largohet nga Juventusi në fund të sezonit për t’u bashkuar me Beppe Marottan te Interi. E ... Read More

Barcelona ka gati 120 milionë euro për Koulibalyn

04/01/2019

Raportet e mediave në Itali sugjerojnë se Barcelona është e gatshme të paguajë rreth 120 milionë euro për qendërmbrojtësin e Napolit, Kalidou Koulibaly. Reprezentuesi i ... Read More

Juventusi refuzon Milanin për Moise Kean

04/01/2019

Raportet e mediave italiane sugjerojnë se Milani bëri një ofertë për talentin Moise Kean, por Juventusi e refuzoi atë. Rossonerët po kërkojnë një sulmues për ... Read More