Tag: Socialdemokrate

Limaj në Malishevë: Nisma është rritur, po kalon në një nivel tjetër zhvillimi

24/05/2019

Nisma Socialdemokrate, dega në Malishevë, ka mbajtur mbledhjen e radhës së Kryesisë. Në këtë mbledhje ishte prezent edhe kryetari i këtij subjekti, Fatmir Limaj. Ky ... Read More

Zeka: Shumë kisha pas qejf me pa Kadri Veselin në burg dhe të poshtëruar

22/05/2019

Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka, ka reaguar pas lajmit në medie, për fajde ku përmendet edhe emri i Kadri Veselit. Përmes një shkrimi në ... Read More

Sherifi: Reagimi i shoqërisë civile për fotografinë e publikuar nga Flora Brovina dëshmon pjekuri

21/05/2019

Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi e quajti si fatkeqësi të madhe fotografinë e publikuar nga Flora Brovina, e cila sipas saj ... Read More

Nisma Socialdemokrate: Gjykata Kushtetuese ka legalizuar vendimet e kohës së Millosheviqit

21/05/2019

Nisma Socialdemokrate dega në Deçan, nëpërmjet një komunikate dërguar mediave ka shprehur shqetësim në lidhje me zhvillimet e fundit rreth çështjes kontestuese në mes të ... Read More

Zeka i del në mbrojtje Flora Brovinës, e quan gënjeshtar Avdullah Hotin

20/05/2019

Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka, i ka dalë në mbrojtje deputetes së PDK-së Flora Brovina për publikimin e fotografisë, për të cilën pretendonte se ... Read More

Zeka: Kosova ka pasur nevojë për një amabsador si Kosnett

18/05/2019

Deputeti Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka, thotë se Kosova ka pasur nevojë për një ambasador, sikur ky i SHBA-ve, Philip Kosnett. Zeka, në një postim në ... Read More

Limaj: Komandant Bardhi, shembulli më i mirë se si i dilet zot vendit

14/05/2019

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka kujtuar komandantin e brigadës 162 “Agim Bajrami”, Qamil Ilazin i njohur si komandant Bardhi. Limaj ka thënë se ... Read More

PSD propozon takim të Grupeve Parlamentare në lidhje me pagën minimale

13/05/2019

Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Visar Ymeri, përmes një letre iu ka propozuar kryetarëve të Grupeve Parlamentare të Kuvendit të Republikës që të takohen nesër për ... Read More

Krasniqi: Vetëvendosje ra 4 për qind në sondazhe (Video)

10/05/2019

Deputeti i Partisë Socialdemokrate (PSD), Frashër Krasniqi ka thënë se PSD është e vetmja parti që ka ngritje në sondazhe. Krasniqi, në “Dossier D” në ... Read More

Fati i Qeverisë, i lidhur ngushtë me dialogun Kosovë- Serbi

10/05/2019

Nënkryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD), po ashtu deputet i kësaj partie, Dukagjin Gorani, ka bërë me dije se fati i koalicionit qeverisës është i lidhur ... Read More

Limaj kujton Ilir Konushevcin dhe Hazir Malajn në 21-vjetorin e rënies

09/05/2019

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kujtuar 21-vjetorin e rënies se Ilir Konushevcit dhe dr. Hazir Malajt. Limaj në një status në llogarinë e ... Read More

PSD-ja në një vjetorin e themelimit të saj: Ishte vit i krizave qeveritare e i ngërçeve parlamentare

08/05/2019

Partia Socialdemokrate (PSD), të enjten në Ditën e Evropës, shënon një vjetorin e themelimit të saj. Nënkryetari i PSD-së, Dukagjin Gorani, në një konferencë për ... Read More