Tag: situatë

Fationi lë Përputhen , kjo është arsyeja

18/01/2021

Fationi është larguar sot nga Përputhen Një situatë e pazakontë është krijuar në puntatën e sotme në “PërPuthen”, ku Fationi dhe Erisi, djali i ri ... Read More

Zemaj tregon se a do të ketë lehtësim të masave!

12/01/2021

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se Kosova vazhdon të ketë situatë të mirë të menaxhimit të Covid 19, andaj pritet të ketë lehtësim ... Read More

‘‘O do vish me mua, o s’ka”, Rovena Stefa tregon eksperiencën e frikshme me fansin e armatosur

06/12/2020

Këngëtarja Rovena Stefa ka rrëfyer së fundmi një situatë të pazakontë me të cilën është përballur gjatë një koncerti. E ftuar në ‘’ Glamour Zone’’ ... Read More

Deri në 5 mijë euro nata/ Marina dhe Getoari “arratisen” me pushime, çifti zgjedh hotelin luksoz për pushime

15/10/2020

Ndonëse në një situatë delicate për shkak të Koronavirus, Marina dhe Getoari kanë vendosur të kalojnë disa ditë pushimesh në Milano të Italisë.  Çifti ndodhen ... Read More

Moderatorja zbulon skemën e mashtrimit, paralajmëron ndjekësit: Bëni kujdes, po përdoret emri im

18/08/2020

Moderatorja Nevina Shtylla është përballur me një situatë të pakëndshme, pasi emri i saj është përdorur për qëllime mashtrimi. Këtë e ka bërë me dije, ... Read More

Veç këtë javë 38 persona humbën jetën nga Covid-19 në Kosovë

26/07/2020

Kosova aktualisht po kalon situatë të rënduar me Covid-19. Kështu thonë autoritetet përgjegjëse derisa numri i viktimave dhe rasteve të reja po rritet çdo ditë. ... Read More

Moderatores së njohur i bie dhëmbi gjatë transmetimit live

17/07/2020

Moderatorja e njohur, Marichki Padalkos është përballur me një situatë të sikletshme gjatë transmetimit të lajmeve në televizionin “1+1” në Ukrainë. Asaj i ka rënë ... Read More

“Bëri dëngla”, aktori i humorit tregon leksionin që i dha të dashurës: E nxorra nga shtëpia në 2 të natës, ia hodha rrobat nga ballkoni

07/05/2020

Aktori i humorit Albano Bogdo, i ftuar në ‘Glamour zone’ ka treguar një situatë që ka përjetuar me ish-të dashurën e tij. Aktori u shpreh ... Read More

Kur do të luhen finalet e Champions dhe Europa League? UEFA merr një tjetër vendim

24/03/2020

Në këtë situatë alarmante të krijuar nga pandemia e Coronavirus është e pamundur të bëshë plane afatgjatë. Nuk bën përjashtim as UEFA, që ka vendosur ... Read More

“Ankthi dhe paniku mund të ulë mbrojtjen imunitare”, psikologët: Nuk mund të mohohet situata, por duhet të përballohet

24/02/2020

Përballë një situate si ajo e koronavirusit ekziston rreziku i një frike objektive apo i një ankth të përgjithësuar. ”Por, ky ankth dhe ky panik ... Read More

Tayna përjeton sikletin më të madh në skenë, fansja i vjen në ndihmë

20/02/2020

Reperja Tayna ka përjetuar një situatë të sikletshme, teksa ndodhej në një prej koncerteve të shumta që realizon nëpër diasporë. Në një moment këngëtares i ... Read More

Cilat janë sëmundjet që paralajmërojnë dhimbjet e shpinës?

08/10/2019

Artroza mund të komplikohet lehtësisht me një tjetër situatë sëmundjeje lidhur kjo me dekalcifikimin dhe dobësimin e kockës: osteoporozën. Artroza është shprehja e një vuajtjeje ... Read More