Tag: shtetin

Rrëfehet aktori i filmave aksion: Nuk ngjasoj me rolet e mia Jakup Muja: Karriera ime si aktor në Gjermani

19/09/2020

“Artistët shqiptarë kanë pak mbështetje” Me profesion aktor dhe po korr shumë suksese në shtetin gjerman. Jakup Muja, djaloshi kosovar vjen në një rrëfim ku ... Read More

150 myslimanë largohen nga puna për shkak të faljes së namazit

01/06/2020

Kompania Cargill në shtetin Colorado të SHBA-ve bëri të ditur se 150 punonjës myslimanë janë larguar nga puna. Fabrika e përpunimit të mishit Cargill në ... Read More

Kush është 18-vjeçarja shqiptare, që po korr sukses në Islandë e Gjermani

07/03/2020

Superkëngëtarja 18-vjeçare Onika ka lindur dhe është rritur në Islandë, por që momentalisht studion në shtetin gjerman. Onika në vitin 2017 ka publikuar projektin e ... Read More

Gjenden në Malajzi sende prej guri, që datojnë para 17.000 vjetësh

22/01/2020

Në shtetin Kedah, në veri të Malajzisë, janë gjetur objekte prej guri për të cilët mendohet se datojnë para 17.000 vjetësh. Sipas mediave malajziane, në ... Read More

Fenomen i rrallë: Pse po lindin kaq shumë fëmijë pa duar?

20/09/2019

Një problematikë tepër e madhe është bërë shqetësuese kohët e fundit në shtetin gjerman. Nisi si një rastësi por frekuenca e përsëritjes ka shqetësuar mjaft ... Read More

Shtetet më të lumtura për vitin 2019

02/06/2019

“Trofeun” për shtetin më të lumtur për këtë vit e merr Finlanda. Jo vetëm që ka një kryeqytet të pasur me krijime gastronomike, festën spektakolare ... Read More

“Loredana abuzoi me emrin tim”, avokati Landmann hedh në gjyq rep artisten

10/05/2019

12:46 | 10 Maj 2019 12:46 | 10 Maj 2019 Vazhdojnë problemet e Loredanës në shtetin Zvicëran. Loredana Zefi u akuzua për lajthitje të një ... Read More

Spiunonte policinë tek padroni shpërndarës droge, arrestohet papagalli

27/04/2019

Një papagall u arrestua në Brazil, në shtetin e Piaui. Shpendi ishte instruktuar nga padroni i tij, një shpërndarës droge, për ta lajmëruar nëse vinte ... Read More

Sheqerinska: Anëtarësimi në NATO do të përmirësojë ekonominë

09/04/2019

Alsat 2019-04-09T19:28:42+02:00 Anëtarësimi në NATO për shtetin është i rëndësishëm jo vetëm për planin e sigurisë, por edhe për planin ekonomik, për të cilën kanë ... Read More

Reka nga Kumanova bëri thirrje për dalje masive në zgjedhjet presidenciale

08/04/2019

S A 2019-04-08T07:29:21+02:00 Duhet të sundoj e drejta, do të përpiqem ta depolitizoj shtetin dhe të ofrojmë mundësi të rinjt të qëndrojnë në vend, e ... Read More

Ndodh edhe kjo! Qyteti në SHBA zgjedh dhinë si ‘kryetare bashkie’

12/03/2019

Një qytezë në shtetin verilindor të Vermontit në SHBA ka zgjedhur një dhi si Kryebashkiaken e saj të Nderit. Kafsha me prejardhje afrikane, që mban ... Read More

Tërmkolli: Komandantët që janë në politikë, kanë provuar me djegë shtetin për pushtet (Video)

12/03/2019

Ish-deputetja e LDK-së, Melihate Tërmkolli, ka thënë se e vetmja LDK-ja nuk ka sakrifikuar shtetin për pushtet. Tërmkolli, në emisionin “Përballje” me gazetarin Muhamet Hajrullahu ... Read More