Tag: shtetas

Transplantuan dhe trafikuan organe e qeliza njerëzore, në Çagllavicë arrestohen tre persona

25/05/2019

Janë arrestuar tre persona, dy nga ata shtetas të huaj, nën dyshimin se janë të përfshirë në veprën në ‘transplatim i kundërligjshëm dhe trafikim i ... Read More

I dënuar në Shqipëri për mashtrim, ekstradohet kosovari – mediat japin detajet

14/05/2019

Ekstradohet nga Kosova një shtetas i dyshuar për veprat penale “Mashtrimi” dhe “Pastrim i produkteve të veprës penale” . Nga Specialistët e Interpol Tirana u ... Read More

Kultivonte bimë narkotike, policia prangos 19-vjeçarin nga Vlora

07/05/2019

Policia e Vlorës ka vënë në pranga një shtetas ndërsa një tjetër e procedon në gjendje të lirë, pasi akuzohen për veprën penale “Kultivimi i ... Read More

Librazhd, gjendet një person i mbytur në liqen

04/05/2019

Në liqenin e fshatit Fush- Studë të Librazhd është gjetur një shtetas i mbytur. Nga veprimet e para rezultoi se trupi i përket shtetasit I.L., ... Read More

Policia arreston një person iu gjenden në makinë 46 kg drogë dhe 20 mijë euro

03/05/2019

Një shtetas 34-vjeçar nga Korça ka përfunduar në pranga, pas një ndjekjeje policore që konkludoi me sekuestrimin e 46 kg kanabis, një sasie prej 20 ... Read More

Të shtëna me armë në Tiranë, plagosen dy të rinj

27/04/2019

Një shtetas 17-vjeçar është plagosur me armë zjarri në këmbë, gjatë një sherri të regjistruar mbrëmjen e së premtes në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur rreth ... Read More

Vrasje, drogë dhe vjedhje – ekstradohen tre “të rrezikshmit” shqiptarë

17/04/2019

Interpol Tirana ka ekstraduar tre shtetas shqiptarë për vepra të ndryshme penale si vrasje, vjedhje dhe kultivim bimësh narkotike. Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol ... Read More

Kapet një serb duke kontrabanduar karburante nga Serbia në Kosovë

14/04/2019

Një shtetas i Serbisë është ndaluar të shtunën  nga Policia e Kosovës në një fshat të Leposaviqit, derisa po tentonte të fuste në Kosovë ilegalisht ... Read More

Kapet shtetasi shqiptarë me 350 kg marihuanë në vendkalimin kufitar Tabanoc

29/03/2019

S A 2019-03-29T14:43:18+01:00 Doganierët në vendkalimin kufitar Tabanoc, kanë kapur përafërsisht 350 kg marihuanë. Një shtetas shqiptarë i moshës 63 vjeçare, rreth orës 1 pas ... Read More

Arrestohen dy persona në Gjilan, u kapën në flagrancë duke vjedhur

29/03/2019

Policia ka arrestuar dy meshkuj shqiptarë shtetas të Serbisë në rrugën “Lidhja e Prizrenit” në Gjilan. Të njëjtit janë arrestuar pasi që janë zënë në ... Read More

Kapet rrjeti që punësonte ilegalisht shqiptarët në Gjermani dhe nuk ua paguante rrogat

29/03/2019

Tre të dyshuarit kryesorë, shtetas të Maqedonisë dhe të Gjermanisë akuzohen se, përveç që i kanë kontrabanduar shqiptarët, ata po ashtu edhe i kanë privuar ... Read More

Protesta në Tiranë, policia procedon 29 persona

22/03/2019

Policia e Tiranës nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë ka arrestuar 6 shtetas për veprime të dhunshme mbi institucionet Kushtetuese, mbi Policinë dhe ... Read More