Tag: shkruar

Juve afër transferimit të këtij lojtari

12/01/2021

Juve afër transferimit të Scamaccas. La Gazzetta dello Sport ka shkruar se Juventus praktikisht është pajtuar me Sassuolon për Gianluca Scamacca, duke nënshkruar me sulmuesin ... Read More

Simakan te Milani? – Ndodh e papritura

03/01/2021

Refuzohet oferta e Milanit për Simakan Gazeta franceze L’Equipe ka shkruar se Milanit i është refuzuar një ofertë 15 milionë euro për Mohamed Simakan e ... Read More

Vdekja e këtij personi e ka mërzitur Atifete Jahjagën

23/11/2020

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka shkruar për ndarjen nga jeta të ikonës së muzikës shqiptare Ismet Peja, i cili vdiq mëngjesin e sotëm në ... Read More

I pandalshmi Ibrahimovic, hyn në librat e historisë të Serisë A

23/11/2020

Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, ka shkruar emrin në librat e historisë të Seriesë A. Ai është bërë vetëm futbollisti i katërt në histori që ... Read More

Adnan Januzaj po rikthehet në Premierligë!

13/11/2020

Adnan Januzaj kërkohet nga dy skuadra në Angli. Mediat belge kanë shkruar sot se ish ylli i Manchester United, Adnan Januzaj është duke u kërkuar ... Read More

Hailey Bieber në pritje të ëmbël? Modelja reagon rreth lajmeve që bënë xhiron e rrjetit

06/11/2020

Modelja e njohur Hailey Bieber ka qenë kryefjala e mediave duke shkruar se është në pritje të një fëmije. Së fundmi, modelja ka postuar një ... Read More

Rrëfimi i agjentit të CIA-s: Harxhuam miliona, ja për çfarë e morëm Kosovën…

03/11/2020

Robert Baer, është një ish-oficer i CIA-s, i cili ka shkruar shumë libra që zbuluan sekretet e CIA-s dhe administratës së Bill Clinton dhe George ... Read More

Nga “Miss Shqipëria 2020”, te pasarelat botërore, Françeska Rustemi: Ju tregoj lidhjen time me Oriola Marashin

28/07/2020

E bukura do të ndryshojë botën”, kështu ka shkruar Dostojevski. Françeska Rustemi është zgjedhur si shoqëruesja e parë e misit në kompeticionin e bukurisë “Miss ... Read More

Klod Hoxha, ministri mes pasionit dhe pushtetit: Ju rrëfej pse do të kisha pranuar të isha pjesë e qeverisë

01/05/2020

Egla Xhemali – Komedia “Një mbledhje e jashtëzakonshme në parlament” shkruar nga Ray Cooney, ka ngjitur në skenë një kast të jashtëzakonshëm aktorësh. Nën regjinë ... Read More

BBC shkruan për Arilena Arën: Nuk ka Eurovision pa baladën e saj

28/02/2020

Media prestigjoze BBC ka shkruar një artikull për këngëtarën shqiptare Arilena Ara. BBC shkruan se Eurovisioni nuk mund të ishte Eurovision pa baladën e saj. ... Read More

Pse inteligjentët e kanë më së vështiri ta gjejnë dashurinë

23/10/2019

Dr. Ali Binzair e ka shkruar “Tao of Dating” për një grup të caktuar të njerëzve – për inteligjentët! Si student në Harvard, pastaj si këshillues, ... Read More

Karota lufton këta tipa të kancerit

17/10/2019

Shpeshherë është shkruar për përfitimet e shumta shëndetësore që sjell karota. Por ajo ka veti që luftojnë edhe kancere të ndryshme.Një shumëllojshmëri e karotenoideve dietike ... Read More