Tag: shkëlqyer

Taktika sekrete e ushtarakëve, mësoni çfarë duhet të bëni që t’ju zërë gjumi për dy minuta

05/12/2020

Ekziston një teknikë e shkëlqyer ushtarake që thuhet se ndihmon këdo që të flejë gjumë brenda dy minutave dhe kjo gjë mund të ndryshojë jetën ... Read More

Ndodh edhe kjo, Gili ja vesh fustanin këngëtares së njohur!

25/11/2020

Të gjitha këngëtaret e skenës muzikore kanë stile të ndryshme, dhe gjithmonë duke shkëlqyer. Ani pse janë të dalluara në shumë aspekte, të gjitha jën ... Read More

Fitorja kundër Juventusit, Koeman vjen me deklaratë bombastike

29/10/2020

Koeman i lumtur pas fitores ndaj Juventusit: Ishim superior, fitore e shkëlqyer. Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman ishte shumë i kënaqur me përgjigjen e lojtarëve ... Read More

Përfundon ndeshja Liverpool – Midtjylland, këto janë notat e lojtarëve

28/10/2020

Ka përfunduar ndeshja Liverpool – Midtjylland. Xherdan Shaqiri ka shkëlqyer në fitoren e Liverpool prej 2-0 kundër FC Midstjylland. Liverpool dominoi tërë takimin por në ... Read More

Rreth 5 mijë dollarë/ Fustanin “Dolce & Gabbana” të Marinës e kemi parë vetëm në Hollywood

17/02/2020

Marina Vjollca ka shkëlqyer mbrëmjen e së shtunës në ‘Klanifornia’, ku ka zgjedhur një fustan të kuq. Një fustan të tillë e kemi parë vetëm ... Read More

Tri gjëra të cilat patjetër duhet t’i bëjë secila femër pas moshës 40-vjeçare

19/01/2020

Si ia kanë arritur që të jenë shtatholla, fytyrë të tendosur dhe të shkëlqyer, lëvizjet energjike? Mirëpo kur femra kalon të dyzetat, metabolizmi ngadalësohet, më ... Read More

8 mënyra për të mbajtur minjt larg shtëpisë pa përdorimin e helmeve apo kurtheve

05/08/2019

Këto kafshë përfaqësojnë një shembull të shkëlqyer të “mysafirëve të paftuar shtëpiak”. Ata mund të dëmtojnë rrobat, telat apo muret.Por, pjesa më e keqe për ... Read More

Kafe për flokë të shëndetshme

03/06/2019

Kafeja është një burim i shkëlqyer ushqyesish dhe antioksidantësh të cilët i bëjnë mirë jo vetëm lëkurës por edhe flokëve.Kafeja mund të përdoret si eksfoliant, ... Read More

Eliminoni njollat dhe puçrrat me uthull molle

11/05/2019

Ka shumë përdorime në kulinari, por mund të shërbejë edhe si një produkt i shkëlqyer bukurie, për shembull për të larë fytyrën. Në vitet e ... Read More

Kërkohet nga shumë skuadra evropiane, Ziyech flet për të ardhmen e tij

20/04/2019

Ylli i Ajax Amstedam, Hakim Ziyech, ka shkëlqyer me paraqitjet e tij me skuadrën holandeze. Mesfushori nga Maroku pati paraqitje të mira edhe në garat ... Read More

Studentët e Juridikut shkëlqejnë në garën për të drejtën ndërkombëtare (Video)

18/04/2019

Një grup studentësh të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, kanë shkëlqyer në një garë me 380 universitetet më të mira të botës. Lista e top ... Read More

Lenjani: I lumtur që jam futur në historinë e futbollit zvicerian

07/04/2019

Ermir Lenjani është duke shkëlqyer në Zvicër me Sionin. Ermir Lenjani e ka gjetur sërish golin në Superligën e Zvicrës, të shtatin në 24 paraqitje, ... Read More