Tag: shënojë

Kumbulla flet për golin e parë të Ibrahimovicit: Kam shumë për të mësuar

27/10/2020

Kumbulla: Kam shumë për të mësuar, e lashë Ibrahimovicin të shënojë. Marsh Kumbulla e ka pranuar se i duhet të mësojë dhe të përmirësohet shumë, ... Read More

Sot më ngrohtë, temperaturat shënojnë rritje

08/05/2019

Mëngjesi i së mërkurës parashihet të jetë ndjeshëm i ftohtë pasi që merkuri në termometër do të shënojë vlera rreth zeros. Kjo si pasojë e ... Read More

Barca 3:0 Liverpool, kjo është nota e pabesueshme për Messin

01/05/2019

Barcelona ka arritur të shënojë fitore të madhe ndaj Liverpoolit me rezultat 3-0 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Lionel Messi me ... Read More

Alaves 0-2 Barcelona, notat e lojtarëve

23/04/2019

Barcelona ka arritur të shënojë fitore ndaj Alavesit me rezultat 2-0, duke u afruar drejt titullit kampion. Ernesto Valverde kishte menduar që ta pushojë Lionel ... Read More

Messi “show”, ia shënon dy gola të shpejt Man Utd

16/04/2019

Janë shënuar dy gola të shpejtë në sfidën mes Barcelonës dhe Manchester United. Barcelona ka arritur të shënojë dy herë ndaj Manchester United në ‘Old ... Read More

Kryetari i Skenderajt fton qytetarët të kujdesen për ambientin

09/04/2019

Komuna e Skenderajt po përgatitet që të shënojë Ditën e Tokës. Kryetari i saj, Bekim Jashari, iu ka kujtuar të gjithë qytetarëve për përgjegjësinë që ... Read More

Prishtina e dyfishon epërsinë ndaj Flamurtarit

27/03/2019

Prishtina ka arritur ta shënojë edhe golin e dytë në ndeshjen kundër Flamurtarit, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin “Fadil Vokrri”, në kuadër ... Read More

Zvicra e dyfishon rezultatin ndaj Gjeorgjisë

23/03/2019

Zvicra ka arritur ta shënojë edhe golin e dytë në ndeshjen kundër Gjeorgjisë, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin “Boris Paichadze Dinamo Arena”, ... Read More

Z Mobile Prishtina e mposht Ponte Prizrenin

20/03/2019

Z Mobile Prishtina ka arritur ta shënojë fitoren e 22 me radhë në Superligë. Viktimë e kryeqytetasve ishte Ponte Prizreni që u mposht në shtypin ... Read More

Lady Gaga thyen rekordin e Adele

19/03/2019

Kënga “Shallow” e artistëve Lady Gaga dhe Bradley Cooper po vazhdon të shënojë suksese të shumta. Ky bashkëpunim ka qëndruar për 67 ditë në krye ... Read More

Feronikeli me pesë yje, fitore e thellë e liderit ndaj Trepçës ‘89

17/03/2019

Feronikeli ka arritur të shënojë fitore të thellë përballë Trepçës ’89 me rezultat 5-0. Që nga fillimi i ndeshjes vendasit ishin më të mirë në ... Read More

Januzaj kthehet te goli, shënon ndaj Levantes

15/03/2019

Mesfushori Real Sociadad, Andan Januzaj është kthyer të shënojë gol pas një kohe të gjatë. Shqiptari që i mbron ngjyrat e Belgjikës, ka arritur të ... Read More