Tag: shenjtë

Ky është populli që tradhton më së shumti në botë

29/10/2020

Italianët, një popull i shenjtë, turistësh dhe… tradhtarësh. Të paktën sipas sondazhit të fundit të kryer nga një portal i takimeve jashtëmartesore, që konfirmon vendin ... Read More

Foto/ Të mbuluara me shami, Çiljeta dhe Fjolla Morina mirëpresin muajin e Ramazanit

25/04/2020

Me ardhjen e muajit të shenjtë të Ramazanit shumë vipa kanë uruar për një agjërim të mbarë. Mes tyre janë edhe dy këngëtaret Çiljeta Xhilaga ... Read More

Mbyllen tempujt në Jerusalem

26/03/2020

Kisha e Varrit të Shenjtë në Jerusalem u mbyll sot për shkak të epidemisë koronavirus. Vendimi u mor pas një takimi të policisë izraelite dhe ... Read More

Rexhepi: Ja dobitë që i ka trupi nga agjërimi

01/06/2019

Muaji i shenjtë i Ramazanit po afrohet drejt fundit dhe shumë prej agjëruesve janë të interesuar të dinë dobitë që ka trupi i njeriut nga ... Read More

Abazi: Gjatë agjërimit të Ramazanit besimtarët marrin energji pozitive (Video)

11/05/2019

Muaji i shenjtë i Ramazanit të cilin besimtarët e fesë islame e agjërojnë, ka virtyte të ndryshme. Ky muaj në fenë islame llogaritet më i ... Read More

Si të qëndroni të shëndetshëm gjatë Ramazanit? (Video)

10/05/2019

Në varësi të motit dhe gjatësisë së agjërimit, shumica e njerëzve që agjërojnë gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit përjetojnë dehidratim të lehtë, duke iu ... Read More

Çka është autofagjia – procesi që i ndodh trupit gjatë agjërimit dhe nga i cili përfitojmë shumë?

10/05/2019

Tanimë jemi në muajin e shenjtë të Ramazanit, i cili karakterizohet me agjërim apo me abstenim nga pijet. Të gjithë personat që agjërojnë gjatë këtij ... Read More

Me mbulesë në kokë, Çiljeta: Po e gëzoj këtë muaj si grua e vërtetë myslimane

07/05/2019

Çiljeta Xhilaga përmes kësaj videoje ka uruar myslimanët me rastin e muajit të shenjtë të ramazanit, shkruan lajmi.net. Këngëtarja ka shkruar se këtë muaj po ... Read More

Mbulohet Duda Balje, bëhet gati për teravi

06/05/2019

0:01 | 6 Maj 2019 00:01 | 6 Maj 2019 Duda Balje është bërë gati për muajin e shenjtë të Ramazanit. Duda Balje, deputete e ... Read More

Këshilla fitnesi nga Gen Zeqiraj për muajin e Ramazanit – si duhet të stërvitemi dhe ushqehemi për rezultate sa më të mira (Video)

05/05/2019

Me ardhjen e muajit të shenjtë të Ramazanit shumë persona që merren me sport apo fitnes fillojnë të mendojnë se a duhet t’i ndalin këto ... Read More

Meda tregon nëse do ta agjërojë apo jo Ramazanin

28/04/2019

Meda ka treguar a do ta agjërojë muajin e shenjtë të Ramazanit. Këngëtari Meda ka qenë njëri ndër emrat e estradës që vitet e kaluara ... Read More

Çifti mbjell katër milionë fidane, e shndërrojnë tokën në mal për t’i frymëzuar të tjerët

25/04/2019

Ata morën përsipër misionin e shenjtë, që tokat që kishin mbetur djerrinë t’i shndërrojnë në male duke mbjellë mbi katër milionë fidane. Sebastiao është fotograf ... Read More