Tag: shëndetin

Vëmendje: Këto shenja duhet të kenë shumë kujdes me shëndetin dhe gjendjen shpirtërore gjatë korrikut

08/07/2021

Këto shenja duhet të kenë shumë kujdes me shëndetin dhe gjendjen shpirtërore gjatë korrikut. Këto shenja të horoskopit duhet të kenë shumë kujdes me shëndetin ... Read More

”Është e vështirë”, Bebe Rexha flet për luftën me shëndetin mendor

09/05/2021

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha ka folur për problemet me shëndetin mendor. 31 vjeçarja, e cila është shprehur hapur dhe më parë për këtë çështje, tha ... Read More

Këshilla që do iu duhen: Si të përdorni mjaltin që të mos plakeni

26/03/2021

Si të përdorni mjaltin që të mos plakeni. Mjalti është një ushqim fantastik për shëndetin e njeriut. Mjalti i bën mirë organizmit nga jashtë brenda. ... Read More

Rrëfehet princ Harry: Nuk u largova nga familja mbretërore, por nga një mjedis toksik

26/02/2021

“E dimë të gjithë si është shtypi britanik dhe ishte pikërisht ai që po shkatërronte shëndetin tim mendor. Kështu bëra atë që do të bënte ... Read More

Kaq gjatë mund ta lini djathin në frigorifer

31/01/2021

Në mënyrë që të ruajmë shëndetin tonë dhe të mbrohemi nga he.lmimet, ne shpesh hedhim gjithçka që nuk na duket e sigurt nga frigoriferi. Ndër ... Read More

Gjuha e bardhë dhe barku i fryrë paralajmërojnë këtë sëmundje

17/01/2021

Hormonet kanë një rëndësi të madhe për shëndetin, prandaj duhet të bëni kujdes me shenjat paralajmëruese. Çdo gjë që ndodh në trupin tonë është rezultat ... Read More

Pastrimi i shtëpisë çdo ditë, ju bën dëm

02/12/2020

Pastrimi i shtëpisë shumë shpesh mund të dëmtojë seriozisht shëndetin! Është kjo ajo që kanë zbuluar studiuesit norvegjezë të Universitetit të Betrgen, pasi analizuan të ... Read More

Ndryshimi që pësojnë periodat në të 20-at, 30-at dhe 40-at e femrës

18/09/2020

Një femër mund të kuptojë shumë për shëndetin e saj riprodhues e hormonal përmes periodave e ndonëse nuk është periudha më e lumtur e muajit, ... Read More

Cila është lidhja mes tiroides dhe kolesterolit

22/08/2020

Kolesteroli, është kryefjala e një lumi artikujsh e këshillash mjekësore për shëndetin e zemrës, por ekspertët sqarojnë se kolesteroli nuk është domosdoshmërisht i keq. Pikë ... Read More

Neuropsikiatri Afrim Blyta ka një apel: Barteni maskën, kjo situatë do të ndryshojë për të mirë

12/07/2020

Mjeku neuropsikiatër Afrim Blyta u ka bërë thirrje qytetarëve që të kujdesen për shëndetin e tyre dhe të tjerëve duke mbajtur maskën dhe distancën fizike. ... Read More

Si të përdorni bajamet për shëndetin e mëlçisë

22/05/2020

Mjafton një grusht me bajame dhe nivelet e kolesterolit të mirë që ka lidhje direkte me shëndetin kardiovaskular, rritet me 19 përqind. Të dhënat e ... Read More

Horoskopi ditor e martë 19 Maj 2020

19/05/2020

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky ... Read More