Tag: Sfida”

Sfida kundër Juventus, testi i trefishtë i Ibrahimovicit

23/01/2022

Testi i trefishtë i Ibrahimovicit kundër Juventusit Zlatan Ibrahimovic do të ketë shumë sfida për t’i tejkaluar në ballafaqimin e Milanit me Juventusin mbrëmjen e ... Read More

Derbi i Tefik Osmanit, projekti i madh bardheblu, mesazhi për Dajën dhe prapaskenat e merkatos, rrëfehet drejtori i Tiranës

20/10/2021

Është java e derbit të kryeqytetit, Tirana-Partizani, pa diskutim sfida më e rëndësishme e futbollit shqiptar. E gjithë vëmendja është  postuar në “Air Albania”, aty ... Read More

Gjilani – Drenica, formacionet zyrtare

20/10/2021

Formacionet zyrtare: Gjilani – Drenica. Sot (e mërkurë) do zhvillohet super sfida ndërmjet Gjilanit dhe Drenicës. Dy skuadrat që janë duke garuar për titull këtë ... Read More

Leonora Jakupi thyen heshtjen për raportin me Valdrin Sahitin: “Shumë sfida, mërzi, dashni”

19/10/2021

“Shumë sfida, mërzi, dashni”, Leonora Jakupi thyen heshtjen për raportin me Valdrin Sahitin. Leonora Jakupi shpesh është përfolur në media për raportin e saj me ... Read More

Përfundojnë dy takime mjaftë interesante në Superligën e Kosovës

02/10/2021

Emocione, gola, aksione, raste të shumta, ka sjellë sfida mes Ballkanit dhe Drenicës, të cilën e fitojë skuadra nga Theranda. Ballkani dhe Drenica u përballen ... Read More

PSG – Man City, formacionet zyrtare

28/09/2021

Formacionet zyrtare: PSG – Man City. Sonte (e martë) do zhvillohet super sfida mes PSG-së dhe Manchester Cityt. Dy skuadrat më të vlefshme në botë ... Read More

Kombëtarja në sfidat e “zjarrit” në tetor, kuqezinjtë pa vazhdimësi, probleme edhe me dëmtimet

23/09/2021

Ende pa u shuar jeohna e fitoreve të shtatorit, Kombëtaren shqiptare tani e presin dy sfida të vështira dhe direkte. Kuqezinjtë fillimisht do të luajnë ... Read More

Liverpool – AC Milan, këto pritet të jenë formacionet startuese

15/09/2021

Sonte (e mërkurë) do zhvillohet super sfida mes Liverpoolit dhe AC Milanit, në kuadër të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Milan pas tetë viteve ... Read More

Formacioni zyrtar i Shqipërisë ndaj San Marinos/ Reja lë pushim Ismajlin dhe Broja sërish në stol

08/09/2021

Do të startojë në orën 20:45, në “Elbasan Arena”, sfida mes Shqipërisë dhe San Marinos, e vlefshme për grupin I të kualifikueseve të Botërorit. Kuqezinjtë ... Read More

Spanja e bën dramë, shënohen 8 gola në ndeshjen me Kroacinë, iberikët presin fituesin e Francë-Zvicër

28/06/2021

Ndeshje dramatike ajo mes Kroacisë dhe Spanjës, sfida me më shumë gola deri më tani. Koha e rregullt përfundoi 3-3, ndërsa në shtesë Spanja fitoi ... Read More

Publikohen formacionet zyrtare, Kombëtarja me Manajn dhe Balajn në sulm. Ja si rreshtohet Shqipëria ndaj Uellsit

05/06/2021

Do të startojë në orën 18:00 sfida e parë miqësore e Kombëtares shqiptare ku do të sfidojë Uellsin në stadiumin “Cardiff City”. Shqipëria e drejtuar ... Read More

U akuzua se ofendoi arbitrin, Disiplina merr vendimin për Olsi Ramën

19/05/2021

Post sfida Teuta-Partizani prodhoi jo pak zhurmë, rezultati që morën të kuqtë dhe ajo çfarë ndodhi në pushimin e ndeshjes, ku gjyqtari i takimit në ... Read More