Tag: sezoni

Përfundon sezoni për Valon Berishën

09/04/2021

Përfundon sezoni për Valon Berishën. Ky sezon futbollistik ka marrë fund për mesfushorin kosovar, Valon Berishën. Ylli i Reims nuk do të jetë në gjendje ... Read More

Juventusi i pakënaqur me yllin e ekipit

30/03/2021

Adrien Rabiot do të largohet në fund të këtij sezoni nga Juventusi. Drejtuesit e klubit italian kanë vendosur ta shesin mesfushorin pasi nuk janë të ... Read More

Fjoralba Ponari moderon “Portokallinë”, Xhemi Shehu ka dy fjalë për të

15/03/2021

Sezoni i ri i emsionit të humorit “Portokalli” startoi mbrëmjen e djeshme. Emisioni i humorit, prej vitesh ishte nën moderimin e Xhemi Shehut mirëpo tashmë ... Read More

Largim i madh nga Interi

04/03/2021

Ashley Youngu pritet të largohet nga Interi në fund të këtij sezoni. Siç raporton “The Mirror”, anglezi dëshiron që në verë të kalojë te Watfordi, ... Read More

Marcelo te skuadra e madhe në Serie A

17/12/2020

Marcelo në Serie A por jo tek Juve. Marcelo tashmë dihet zyrtarisht se pas këtij sezoni nuk bën pjesë më në planet e skuadrës së ... Read More

Këto ndryshime i përjeton trupi gjatë dimrit

14/12/2020

Dimri është sezoni kur lëkura jonë është e ekspozuar ndaj kushteve të motit – era, i ftohti, lagështia, acari dhe gjithçka që ka një efekt ... Read More

Po shkëlqen në Serie A, talenti i madh kërkon t’i bashkohet Milanit

18/11/2020

Pobega del hapur: Dua të kthehem te Milani. Një nga zbulimet dhe surprizat e këtij sezoni në Serinë A është Tommaso Pobega. Mesfushori i ri ... Read More

Nesër nis kampionati, ekipet zbresin në fushë pas 2 muajve bojkot

04/11/2020

Pas thuajse 2 muajve bojkot, nesër do të nisë kampionati i këtij sezoni. Supersfida e javës së parë do të luhet në Korçë mes Tiranës ... Read More

Një tjetër aktore braktis Portokallinë e TCH

19/09/2020

Sezoni i ri i spektaklit të humorit Portokalli pritet të nisë me disa mungesa të mëdha. Emra të njohur nga trupa e aktorëve kanë dhënë ... Read More

Kështu mund ta dalloni gripin dimëror nga COVID-19

20/08/2020

Kur të vijë sezoni i gripit, do të jetë më e vështirë se zakonisht të përcaktoni nëse jeni i sëmurë nga gripi ose Covid-19, sepse ... Read More

Olti Curri shpërthen ndaj këngëtarëve: Mos gënjeni veten dhe thelloni injorancën muzikore të publikut

13/07/2020

Teksa sezoni veror ka filluar, këngëtarët kanë lançuar disa projekte muzikore të cilat i përshtaten sezonit në të cilin ndodhemi. Mirëpo opinonisti Olti Curri ka ... Read More

Befason Juventus, Andrea Pirlo trajner i ri i bardhezinjve

30/06/2020

Duke filluar nga sezoni i ardhshëm, Andrea Pirlo do të jetë trajneri i Juventus U23, teksa do të zëvendësojë trajnerin Fabio Pekia. “Sky Sport” ka ... Read More