Tag: seancën

Fillon epoka e Xavit, rikthehet posedimi, tiki-taka dhe presioni në lojë të Barcelona

09/11/2021

Xavi Hernández tashmë sundon në Barcelonë. Trajneri i Barçës drejtoi seancën e tij të parë në pozicionin e ri. Xavi dha shembull të mirë në ... Read More

Pak para El Clasicos, Barcelona merr një lajm pozitiv dhe një negativ

08/04/2021

Skuadra e Barcelonës është mbledhur për të mbajtur seancën e radhës stërvitore. Në seancën e sotme stërvitore që ka kryer Barcelona është parë mungesa e ... Read More

Nuk i përshëndeti fare, kështu i injoroi Ibrahimoviç tifozët e tij kosovarë

27/03/2021

Zlatan Ibrahimoviç para pak minutave mbajti seancën e parë stërvitore me shokët e tij të skuadrës së Suedisë në ‘Fadil Vokrri’. Suedia nesër do të ... Read More

Lojtarët e Kosovës zhvilluan stërvitjen e parë para ndeshjeve ndaj Lituanisë dhe Suedisë

23/03/2021

Futbollistët e Kosovës kanë zhvilluar seancën e parë stërvitore para dy ndeshjeve të kësaj jave, Lituanisë (miqësore) dhe Suedisë (zyrtare). Përzgjedhësi Bernard Challandes ka përcjellë ... Read More

Vuçiq thotë se nëse nuk do të ketë kompromis për Kosovën, shqiptarët do të sulmojnë serbët

27/05/2019

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, në seancën e sotme të Parlamentit të Serbisë ku po raporton për Kosovën, tha se nëse Kosova e shfuqizon taksën, ai ... Read More

Veseli: Boll vajtuam, është koha që të drejtojmë gishtin ka Serbia e të kërkojmë drejtësi

21/05/2019

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, në seancën për masakrën në burgun e Dubravës, ka thënë se Kosova nuk duhet të jetë shtet vajtues, por të ... Read More

LDK kërkon të vihet drejtësi për masakrën e burgut të Dubravës

21/05/2019

Deputetetja Mirjeta Kalludra në emër të LDK-së, në seancën e Kuvendit në përkujtim të 20 vjetorit të masakrës së kryer nga shteti serb në këtë ... Read More

Hasani: Qeveritë kanë heshtur për masakrën e burgut të Dubravës, Kuvendi të ndërmarr veprime për ngritjen e aktakuzës ndaj atyre që kryen masakrën

21/05/2019

Kuvendi i Kosovës ka nisur seancën me një minutë heshtje në nderim të të rënëve të 20 vjetorit të masakrës së kryer nga shteti serb ... Read More

Isufi: Të merret shembull krijimi i Gjykatës Speciale, dhe të krijohet edhe Tribunali ndërkombëtar

20/05/2019

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi në seancën plenare ku në rend dite është iniciativa për formimin e Tribunalit për gjenocid për krimet ... Read More

Molliqaj i ashpër me PDK-në e opozitën: Jeni e njëjta medalje me dy anët

20/05/2019

Deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj ka thënë se ajo çfarë ndodhi në seancën e 16 majit për themelimin e Tribunalit Ndërkombëtarë për gjenocidin serb, duhet ... Read More

Rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë – gjithçka që ndodhi gjatë seancës së Kuvendit

17/05/2019

Kuvendi i Kosovës në seancën e mbajtur të enjten ka miratuar rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë. Kjo rezolutë u miratua me 79 vota për ... Read More

Osmani: Dallon propozim-rezoluta për gjenocidin dhe platforma për dialogun

16/05/2019

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani në seancën e sotme, ka thënë se propozim rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë dhe platforma për ... Read More