Tag: sallë

Ende pa nisur seanca, Kuvendi shkon në pauzë

15/04/2019

Në mungesë të deputetëve të pranishëm në sallë ku pritej të niste seanca plenare e Kuvendit të Kosovës, është vendosur që seanca të shkojë 15 ... Read More

Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë në Dyseldorf

22/02/2019

Majlinda Kelmendi pas pak minutash do të zbresë në sallë për ta zhvilluar finalen e Grand Slamit të Dyseldorfit të Gjermanisë. Xhudistja nga Peja në ... Read More

Haradinaj e Hamza dremitin në Kuvend

03/02/2019

Kryeministrin, Ramush Haradinaj, dhe Ministrin e Financave, Bedri Hamz, i ka zënë gjumi në sallë plenare të Kuvendit të Kosovës. Menjëherë pas votimit të Projektligjit ... Read More

Kuvendi i hoqi imunitetin Gruevskit

27/11/2018

Me 62 vota për, asnjë kundër, asnjë abstenim dhe në mungesë të deputetëve të VMRO-DPMNE-së në sallë, Kuvendi i Republikës së Maqedonisë i hoqi imunitetin ... Read More

Me 20 deputet në sallë, fillon seanca për rishikimin e buxhetit

10/11/2018

Me 20 deputet në sallë, fillon seanca për rishikimin e buxhetit Read More

Miçigan, të shtëna me armë në universitet, dy të plagosur

02/03/2018

2 March 2018 / 16:59 Të shtëna me armë janë regjistruar në një sallë qëndrimi në Universitetin Qendror të Michiganit, në Mt. Pleasant. Policia thotë ... Read More