Tag: saktësisht

“Dhimbja që u kthye në forcë”, rrëfimi i Elbasan Rashanit për vdekjen e babait dhe shkëlqimin në Ligue 1 dhe me Kosovën

10/09/2021

Elbasan Rashani kishte bërë karrierë më parë vetëm në futbollin skandinav, më saktësisht në Norvegji dhe Danimarkë. Në këto dy kampionate, Elba kishte luajtur për ... Read More

A do të kthehet në fund të muajit ora?

13/10/2020

Në të dielën e fundit të muajit tetor, saktësisht me datë 25 tetor do të bëhet ndërrimi i orës, akrepat e orës do të kthehen ... Read More

Ekspertët tregojnë se sa orë duhet të flejë fëmija varësisht nga mosha

21/12/2019

Ekspertët kanë treguar saktësisht se sa orë gjumë duhet t’i bëjë fëmija secilën natë.Sipas pediatërve amerikanë, bebet duhet të flenë 16 orë në ditë, ndërkaq ... Read More

Në trup keni një sustë sekrete, çfarë ndodh nëse e shtypni

07/11/2019

Saktësisht në qendër të koshit të kraharorit gjendet pika energjike CV17. Ajo pikë është e lidhur edhe me zemrën tonë, edhe me ndjenjat.Nëse jeni nën ... Read More

Testi i ri i gjakut po trondit njerëzit, parashikon vdekjen me saktësi të pabesueshme

30/08/2019

Një ditë të gjithë do të vdesim. Por nëse do të kishit mundësi të zbulonit saktësisht kur do të vdisni, a do të dëshironit ta ... Read More

iPhone XR ishte telefoni më i shitur Apple në Q3, përfaqësoi 48% të shitjeve në SHBA

24/07/2019

IPhone-t me kosto më të ulët të Apple si iPhone 5c dhe iPhone SE nuk ishin saktësisht iPhone-ët më të kërkuar. Në vend të tyre, ... Read More

Pas lajmeve rreth problemeve me shëndetin mendor, Britney Spears habit me këtë video

16/05/2019

23:27 | 16 Maj 2019 23:27 | 16 Maj 2019 Britney Spears tash e sa kohë po përballet me probleme shëndetësore, saktësisht me shëndetin mendor. ... Read More

Vetë-aksidentohet një veturë në magjistralen Prishtinë-Gjilan, lëndohen katër persona

09/05/2019

Një vetë aksident ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Gjilan, saktësisht në fshatin Llabjan ku janë lënduar katër persona. Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjilanit, Ismet ... Read More

Aksident në Prizren, lëndohet një person

08/05/2019

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në Prizren, më saktësisht në rrugën ‘Tranziti i ri’. Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin, zëdhënësi i Policisë për ... Read More

Plagoset një person në Prishtinë, autori po kërkohet nga policia

24/04/2019

Një person është plagosur sonte me armë zjarri në Prishtinë, më saktësisht në rrugën “Bajram Bahtiri”. Zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti, ka thënë ... Read More

Aksident zinxhiror në magjistralen Prishtinë-Pejë

18/04/2019

Një aksident zinxhiror ka ndodhur sot në magjistralen Prishtinë-Pejë, më saktësisht në Komoran të Drenasit. Përveç dëmeve materiale, ende nuk dihet nëse ka persona të ... Read More

Rrahje në hyrje të Prishtinës

16/04/2019

Një rrahje ka ndodhur në hyrje të Prishtinës më saktësisht në lagjen Arbëria. Zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, ka thënë për ... Read More