Tag: Rusia

Modelja humb jetën në mënyrë të mistershme

10/09/2020

Rrethanat e vdekjes së një modeleje 32-vjeçare nga Rusia po hetohen nga autoritetet italiane. Lidhur me ngjarjen është marrë në pyetje një fotograf britanik, me ... Read More

Të gjithë e pini, por a e dini pse quhet çaji i rusit?

14/11/2019

Çaj i zi, ose çaji i rusit, nuk rrjedh nga Rusia. Të gjithë e konsumojnë, por rrallëkush e di se nga rrjedh kjo pije e ... Read More

Njerëzimi rrezikohet nga shfarosja totale

07/11/2019

Në një intervistë për BBC, Gorbaçov kërkon nga Rusia dhe Shtetet e Bashkuara të shkatërrojnë arsenalin e armëve bërthamore. “Për sa kohë që ekzistojnë armët ... Read More

Vdes gruaja më e vjetër në botë, ja cili ishte sekreti i jetëgjatësisë së saj!

30/10/2019

Gruaja nga Rusia, thuhet se kishte konsumuar gjatë gjithë jetës qumësht të fermentuar. Tanzilya Bisembeyeva lindi në 1896, ajo u varros në varrezat e familjes ... Read More

Njihuni me vajzën më e bukur në botë, është vetëm gjashtë vjeç

16/10/2019

Një modele e fëmijëve nga Rusia, e cila është cilësuar si ‘vajza më e bukur në botë’, ka grumbulluar më shumë se 22,000 ndjekës në ... Read More

Kryeministri Haradinaj e deklaron “të vdekur” opsionin e ndarjes së Kosovës (Video)

15/05/2019

Kryeministri Ramush Haradinaj në emisionin “Debat Plus”, ka thënë se me prekjen e kufijve, Rusia do të ftohej të rris ndikimin e saj në Ballkan. ... Read More

Ndikimi rus për Ballkanin jashtë BE-së

10/05/2019

Rusia në vitet e fundit ka punuar shumë për të kthyer apo për të rritur ndikimin në Evropë, në përgjithësi dhe po ashtu edhe në Ballkanin ... Read More

Facebook fshin llogari të dyshimta nga Kosova

26/03/2019

Facebook, ka njoftuar sot se ka fshirë disa llogari nga Irani, Rusia Maqedonia dhe Kosova, duke i përshkruar ato si llogari jo të vërteta. Gjithsej ... Read More

Eksperti amerikan: Rusia e përkrah një Kosovë të cunguar

11/03/2019

David Phillips, ekspert amerikan i politikës së jashtme, ka deklaruar për “Zërin” se Rusia e kundërshton çdo marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë, me përjashtim, siç ... Read More

Ramadani pret rritje të aktiviteteve armiqësore ruse në Kosovë

05/02/2019

Zëvëndësministri i Mbrojtjes në Kosovë, Burim Ramadani, pret që Kosova të jetë e shigjetuar nga Rusia tashmë kur çështja e antarësimit të Maqedonisë Veriore në ... Read More