Tag: ‘rritet’

E pazakontë: Një gropë në Meksikë ka “gëlltitur” një shtëpi, por edhe dy qen

22/06/2021

Është më e madhe se një fushë futbolli dhe vazhdon të rritet – një gropë në Meksikë ka “gëlltitur” një shtëpi, por edhe dy qen. ... Read More

Dieta e rreptë e Messit, që e ka bërë atë të fitojë 6 “Topa të Artë”

12/06/2021

Futbolli ka evoluar vit pas viti në mënyrë që të rritet aftësia fizike e lojtarëve. Në këtë mënyrë, talenti duhet plotësuar me fuqi muskulore. Sidoqoftë, ... Read More

Kjo është e ardhmja e Messit

25/04/2021

Rritet optimizmi për kontratën e re. Lionel Messi dhe Barcelona duket se do të vazhdojnë përsëri rrugëtimin bashkë, edhe pas këtij sezoni që mendohej se ... Read More

Pioli tregohet i madh, tregon aspektet ku duhet të rritet Milani

04/11/2020

Nga batuta mbi pusin dhe ujin, por edhe te aspekti ku duhet të rritet Milani. Stefano Pioli, trajneri i Milanit, foli sot në konferencë për ... Read More

Tonali e di se çfarë kërkon Milani

24/10/2020

Sandro Tonali vazhdon të rritet për çdo ditë dhe lojë që kalon, lejohet të punojë pa presion te Milan. Dhe me këtë, koha e tij ... Read More

Disa metoda të gjysheve për të ulur temperaturën

28/06/2020

Kur temperatura e trupit rritet mbi normalen, pra 36,5 gradë, do të thotë se pacienti është i infektuar ose ka një çekuilibër në trup. Bakteret, ... Read More

Mes të infektuarve me Covid-19 në Kosovë, 37 policë

27/06/2020

Derisa vendi po vazhdon përballjen me pandeminë COVID-19, numri i personave të infektuar po rritet. Përveç qytetarëve të shumtë që janë infektuar, të shumtë janë ... Read More

OBSH bën thirrje për rritje të prodhimit global të deksametazonit

22/06/2020

OBSH-ja bëri thirrje sot që të rritet prodhimi i deksametazonit dhe të shpërndahet sa më shpejt në të gjithë botën. “Fatmirësisht, është një ilaç i ... Read More

E vërteta e lotëve të krokodilit

04/06/2020

A e dinit se krokodili, vazhdon e zgjatet (rritet) deri në ditën e fundit të jetës së tij? Po legjendën e lotëve të krokodilit? Besoni ... Read More

Mënyra më e mirë e të ushqyerit sipas moshës

04/01/2020

Ushqyesit në trupin tuaj shkaktojnë ndryshime, ndërsa mosha juaj rritet, gjë që do të thotë se ajo që ju bëri mirë në moshën 20-vjeçare, mund ... Read More

Zgjidhje për infertilitetin mashkullor me procedurën revolucionare Micro Tese

24/12/2019

Infertiliteti mashkullor gjithnjë e më shumë po rritet dhe paraqet një problem global, mjekësor dhe social. Edhe pse shumica e personave ende mendojnë se infertiliteti ... Read More

Arsyeja pse jemi më të sëmurë gjatë ditëve të ftohta

19/11/2019

Me ardhjen e dimrit, rreziku për t’u sëmurë rritet. Edhe pse moti i ftohtë, në vetvete, nuk shkakton ftohje ose grip, viruset mbijetojnë më gjatë ... Read More