Tag: Rita

‘Je veshur shumë shkurt’, nëna e kritikon Rita Orën

01/09/2021

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, është mjaftë aktive në rrjete sociale, ku vazhdimisht publikon fotografi e video nga jeta e saj e përditshme. ... Read More

Nisin përgatitjet, Rita Ora po martohet me 46 vjeçarin

24/08/2021

Rita Ora së shpejti do të martohet me 46-vjeçarin Rita Ora dhe i dashuri i saj, regjisori Taika Waititi, tashmë po planifikojnë martesën – sipas ... Read More

‘Shpërthen’ në lot Rita Ora kur kujton periudhën e vështirë të emigracionit

18/08/2021

Rita ‘shpërthen’ në lot në “The Voice Australia” kur kujton periudhën e vështirë të emigracionit: Isha vajza me pamjen jo normale në lagjen time. Rita ... Read More

Rita vesh fustanin me të bukur, Fidani do ta këtë të vështirë t’i rezistojë kësaj pamje

10/08/2021

Rita Haziri është ndër këngëtaret me të pëlqyera të momentit. Ajo ka qenë shumë aktive në sjelljen këngëve të reja të kompletuara edhe me videoklipe, ... Read More

U raportuar se Rita dhe Fidani u ndan, çifti i famshëm befasojnë të gjithë me veprimin e fundit

29/07/2021

Së fundmi, çifti i njohur Rita dhe Fidan kanë qenë në shënjestër të vëmendjes së fansave. Pati dyshime të forta për një krizë të tyre. ... Read More

Rita Ora flet pas fitores së Distria Krasniqit

24/07/2021

Rita Ora flet pas fitores së Distria Krasniqit. Distria Krasniqi i ka siguruar medalje olimpike Kosovës në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, duke e rrëmbyer të ... Read More

Rita Ora e do ushqimin shqiptar, i kërkon nënës recetën për gjizë me speca

22/07/2021

Rita Ora në Los Angeles i kërkon nënës recetën për gjizë me speca. Kushdo që të jesh në jetë dhe kudo në botë të jesh, ... Read More

Rita Ora i kërkon mamasë speca me gjizë nga Shqipëria

22/07/2021

Prindërit e këngëtares shqiptare Rita Ora, Besnik dhe Vera Sahatçiu-Ora, kanë bërë ndalesën e radhës në Ulqin pas pushimeve në jugun shqiptar. Ata janë duke ... Read More

Nëna e Rita Orës 56-vjeçare, por ajo duket si të ishte vajzë e re

17/07/2021

Nëna e Rita Orës 56-vjeçare, por mahnit me pozat në rroba-banje nga pushimet në bregdetin shqiptar. Nëna e Rita Orës, Vera, vazhdon të mahnit me ... Read More

Në mes të festës, Rita Ora realizon një vallëzim ‘të cmendur’

05/07/2021

Rita Ora realizon një vallëzim ‘të cmendur’ në mes të festës. Rita Ora sjellë pamje nga festa. Këngëtarja shqiptare me famë botërore ka realizuar një ... Read More

Ndodh e papritura: Ndahen çifti i njohur i rrjeteve sociale, Rita dhe Fidani

27/06/2021

Rita dhe Fidani është dyshja që u bë njohur gjatë periudhës së karantinës. Kënga “Ty tka rritur nana” është ajo me të cilën ata i ... Read More

Në një lidhje treshe? Rita Ora shfaqet në momente intime me regjisorin dhe aktoren e njohur

25/05/2021

Prej ditësh në mediat rozë është përfolur që këngëtarja e famshme Rita Ora dhe regjisori i njohur Taika Waititi janë në një lidhje dashurie. Por, ... Read More