Tag: rikthimit

El Shaarawy rikthehet në Serie A

10/01/2021

E bujshme, Stephan El Shaarawy rikthehet në Serie A. Stephan El Shaarawy pranë rikthimit aty ku shkëlqeu për disa vite. E përditshmja italiane, Corriere dello ... Read More

Reali merr lajmin e keq, lëndohet super ylli

27/11/2020

E Reali, lëndohet Dani Carvajal. Vetëm pak javë pas rikthimit nga dëmtimi që e mbajti shumë gjatë jashtë fushave, Dani Carvajal është ndalur sërish. Mbrojtësi ... Read More

Kthesë e madhe, Boban shumë afër të bëhet drejtor i skuadrës së Serie A, rivalit të Milanit

25/10/2020

Ish-drejtori i Milanit, Zvonimir Boban është pranë rikthimit në futboll. Kroati u shkarkua nga Milani në mars të këtij viti, pasi e kishte kritikuar drejtorin ... Read More

Klopp deklarohet për lëndimin e Shaqirit

22/10/2019

18:58 | 10/22/2019 Jurgen Klopp ka shpresë që Xherdan Shaqiri është afër rikthimit në stërvitje. Anësori me prejardhje nga Kosova nuk ka mundur të ndihmojë ... Read More

Si ta zvogëloni rrezikun e një sulmi të dytë në zemër

17/09/2019

Pas një sulmi në zemër, mundësia e rikthimit është edhe më e lartë. Ndaj është shumë e rëndësishme koha e rikuperimit dhe ndjekja me përpikëri ... Read More

Shqetësimet që vijnë nga aciditeti i lartë në stomak

29/05/2019

Janë të shumtë pacientët që ankohen se pasi kanë ngrënë u krijohet ndjesia e rikthimit të ushqimit mbrapsht nga stomaku për në ezofag. Mjekët shpjegojnë ... Read More

Juve dëshiron t’ia realizojë ëndrrën Pogbas

02/05/2019

Juventus do të shqyrtojë mundësinë e rikthimit të Paul Pogba në Serie A, me pretendimet se lojtari do të largohet nga Manchester United gjatë verës. ... Read More

Ndoshta ju ka ikur: Momenti kur Icardi përplaset me Spallettin

04/04/2019

Pavarësisht rikthimit në formacionin startues, raportet mes Mauro Icardit dhe trajnerit Luciano Spalletti, lënë për të dëshiruar. Sulmuesi argjentinas pa veten në formacionin startues të ... Read More

Pas Tunës, ja me kë po vjen në bashkëpunim Armend Rexhepagiqi

29/03/2019

Armendi pas rikthimit duket se nuk do të ndalet.Ai është rikther me një ri-përpunim të këngës së tij ‘Harrova’ të cilën e këndoi në duet ... Read More

Reali kërkon shërbimet e Nicolo Zaniolos

15/03/2019

Real Madridi tashmë ka bërë transferimin e parë pas rikthimit të Zinedine Zidane – madrilenët transferuan Eder Militaon. Sipas të përditshmes sportive “AS”, futbollisti nuk ... Read More

Shakaja e Perez: Zidane është francez, prandaj mund të bëjë diçka rreth Mbappes

12/03/2019

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, është dukur i disponuar pas rikthimit të Zinedine Zidane në postin e trajnerit të Los Blancos. Kreu i klubit ... Read More

Në pritje të zyrtarizimit, Caceres arrin për testet mjekësore te Juve

26/01/2019

Martin Caceres ndodhet në Torino për të kompletuar ekzaminimet mjekësore para rikthimit te Juventusi. Futbollisti uruguaian do të transferohet nga Lazio, ndërsa Zonja e Vjetër ... Read More