Tag: rezultatet

Udhëtimi drejt Milanos, çka po ndodh me Juventusin?

06/01/2021

Juventusi është duke pritur rezultatet e testeve të fundit për COVID-19 para se të udhëtojnë të AC Milani, ndërsa autoritet lokale mund të bllokojnë këtë ... Read More

Lajm i mirë për Milan, ylli i madh shërohet nga koronavirusi

19/10/2020

Leo Duarte shërohet nga Covid-19. Mbrojtësi brazilian, Leo Duarte, ka pranuar sot rezultatet e testeve për Covid-19 dhe ato janë negative, bën të ditur ‘Sky ... Read More

400 të testuar për COVID-19 të martën, rezultatet publikohen nesër

14/07/2020

400 mostra janë marrë për t’u testuar për COVID-19 të martën, rezultatet e të cilave do të bëhen të ditura nesër në orën 15:00, është ... Read More

Udhëtimet ju bëjnë më të lumtur sesa të martoheni, sipas një studimi

24/06/2020

Udhëtimi ju jep një nxitje të lumtur menjëherë. Për të marrë rezultatet e duhura, studiuesit intervistuan 17,000 njerëz që vinin nga 17 vende të ndryshme ... Read More

Britanikët më të ndershmit, kinezët më të pasinqertët në botë

05/06/2020

Rezultatet e një hulumtimi të një universiteti në Anglisë Lindore tregojnë se kinezët janë njerëzit më të pasinqertë në botë, ndërsa për britanikët vlen e ... Read More

Pse Zvicra është vendi më i sigurt në botë për turistët?

19/02/2020

Rezultatet më të larta që Zvicra mori janë rezultat i një sërë faktorësh. Ato përfshijnë numrin vjetor të turistëve të vrarë ose të plagosur në ... Read More

Pirja e duhanit shkakton çrregullime psikike

23/12/2019

Rezultatet e dy studimeve tregojnë se psikoza nuk është shkaktohet vetëm nga marihuana, por edhe nga pirja e duhanit. Studimet janë publikuar kohë më prë ... Read More

Dieta që ju mbron nga gripi

04/12/2019

Rezultatet e një studimi të bërë në minj, sugjerojnë që trupi mund të jetë i aftë ta luftoj virusin e gripit, nëse një person praktikon ... Read More

E mposhti luften me kancerin dhe mësoi se kishte fituar milionat në lotari!

13/11/2019

Lynne Price, 55 vjeçe hapi letrën me rezultatet e analizave, ndërkohë që pak minuta më vonë hyri bashkëshorti David dhe i tha se kanë fituar ... Read More

Befasia e ditës: Suarez dëshiron rikthimin te Liverpool

27/09/2019

21:44 | 09/27/2019 Lojërat e Barcelonës dhe rezultatet në këtë fillim sezon nuk janë të kënaqshme, dhe një nga më të kritikuarit është Luis Suarez. ... Read More

Nëse dëshironi bel të hollë, praktikoni këto ushtrime

19/09/2019

Për t’i arritur rezultatet e pritura, ndiqni këshillat dhe udhëzimet e instruktores së fitnesit Rebecca Louise, e cila i tregon ushtrimet më të mira për ... Read More

Dieta për shtypjen e lartë të gjakut, sheqerin dhe shëndet të veshkave

16/09/2019

 Ndiqni këtë meny dhe rezultatet me siguri nuk do të mungojnëPo ju prezantojmë dietën me oriz, krijues i së cilës është doktor Walter Kempner, ndërkaq ... Read More