Tag: rëndësishëm

Itali/ Shqetësim për Andrea Pirlon përpara ndeshjes me Interin

12/01/2021

Një nga lojtarët më të rëndësishëm për Juventusin e Andrea Pirlos është Paulo Dybala. Argjentinasi ka pësuar një dëmtim ndoshta të rendë gjatë ndeshjes me ... Read More

Jse vaksinat e Covid duhet të ruhen në temperatura ekstremisht të ftohta

03/01/2021

Arsyeja ka të bëjë me një përbërës shumë të rëndësishëm. Vaksina e kompanisë Moderna duhet të ruhet në temperatura midis -25 dhe -15 gradë Celcius. ... Read More

Super kompjuteri parashikon fituesin e Ligës së Evropës

12/12/2020

Disa nga skuadrat më të mëdha evropiane do të tentojnë të fitojnë trofeun e dytë më të rëndësishëm në kontinentin e vjetër, Ligën e Evropës. ... Read More

Nalohen rrepsishtë këto ushqime gjatë darkës, sepse iu fryejnë shumë!

05/12/2020

Darka, si vakti i fundit i ditës, luan një rol të rëndësishëm në mbarëvajtjen e punëve në organizëm jo vetëm gjatë natës. Përzgjedhja e ushqimeve ... Read More

Solskjaer jep një lajm shumë të rëndësishëm për tifozët e Manchester Unitedit

24/11/2020

Solskjaer ka dhënë një lajm shumë të rëndësishëm për tifozët e Manchester Unitedit. Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer insiston se portieri Dean Henderson ... Read More

Solskjaer për Pogban: Është lojtar tejet i rëndësishëm për ne

20/11/2020

Solskjaer ka thënë se Pogba është lojtar tejet i rëndësishëm për ne. Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer insiston se mesfushori Paul Pogba, është ... Read More

Maqedonia e Veriut shkruan historinë, për herë të parë do të marrë pjesë në Europian

12/11/2020

Maqedonia e Veriut për herë të parë do të marrë pjesë në një kompeticion të rëndësishëm për përfaqësueset kombëtare. Pas fitores 0-1 ndaj Gjeorgjisë në ... Read More

Konsumimi i këtyre ushqimeve ua pastrojnë enët e gjakut

06/08/2020

Enët e gja.kut luajnë një rol shumë të rëndësishëm në organizëm. Ato transportojnë ushqyesit dhe oksigjenin nga zemra drejt organeve të tjera. Në disa raste, ... Read More

Virologu gjerman: Vala e dytë e Covid-19 do jetë serioze, bota do ndahet në dy grupe

20/07/2020

Klaus Stohr, virologu gjerman i cili ka pasur një rol shumë të rëndësishëm në vitin 2003 pas shfaqjes së SARS, është shprehur në një intervistë ... Read More

Horoskopi ditor, e mërkurë 15 korrik 2020

15/07/2020

DashiNdikimi i Venusit do jete mjaft i rëndësishëm gjate kësaj dite për jetën tuaj sentim.entale. Ai do ju nxite te tregoheni me te hapur me ... Read More

Nëse ju dhemb kjo pjesë e trupit, ju mungon vitamina D

21/06/2020

Vitamina D është përbërës i rëndësishëm të cilin më së shumti e marrim nëpërmjet rrezeve të diellit, por ka edhe në artikuj të caktuar siç ... Read More

Shurupi i limonit, receta për një imunitet të fortë

04/06/2020

Limonët janë një nga frutat më të rëndësishëm dhe më të pasur me vitamina. Ato mund të kombinohen me shumë ushqime, në sallata, fruta, supa ... Read More