Tag: rasteve

Bundesliga mbyll dyert e stadiumeve për tifozët

21/12/2021

Pas rritjes së madhe të rasteve me variantin Omicron, në Gjermani është marr vendim që të mbyllen stadiumet për tifozë. Autoritetet gjermane kanë njoftuar se ... Read More

Nga pishina në shkretëtirë te udhëtimi me makina të shtrenjta, fëmijët e të pasurve nuk kursehen, “pushtojnë” Instagramin

18/10/2021

Rënia e numrit të rasteve të reja me COVID-19 dhe shfuqizimi i masave strikte të izolimit, ka bërë që edhe aeroportet të hapin dyert për ... Read More

Pas rritjes së rasteve, Gjiko bën thirrje për vaksinim: Dikur fajësonim shtetin që nuk po ka vaksina, tani që janë askush nuk i merr

13/08/2021

Ditën e djeshme (e enjte) u shënua një rekord i ri i rasteve me coronavirus. Brenda 24 orëve 1,009 qytetarë rezultuan pozitivë dhe dy të ... Read More

Pezullohen stërvitjet te ekipi i Vojvodës, shkak rastet me koronavirus

23/02/2021

Torino ka pezulluar stërvitjet për skak të shtimit të rasteve të reja me koronavirus. Torino ka pezulluar stërvitjen për shkak të shqetësimeve për më shumë ... Read More

Albani publikon foton me të ëmbël me gruan dhe fëmijët

07/02/2021

Albani shfaq lumturinë që ka me familjen. Albani në të shumtën e rasteve e shpreh lumturinë që ka me familjen. Duke qenë i afërt me ... Read More

Për shkak të rasteve me koronavirus, shtyhen dy ndeshje në NBA

11/01/2021

Shtyhen dy ndeshje në NBA, për shkak të rasteve me koronavirus. NBA ka njoftuar para pak minutave se ndeshjet Dallas Mavericks-Neë Orleans Pelicans e planifikuar ... Read More

Nuk do të ndalet futbolli, Premierliga qetëson tifozët

31/12/2020

Premierliga qetëson tifozët, nuk do të ndalet futbolli. Nuk do të ndalet futbolli në Angli. Pas disa rasteve pozitive, ku madje klube si Tottenham dhe ... Read More

Rritja e rasteve me Covid, Wolves ua ndalon lojtarëve këtë gjë

27/12/2020

Wolves ua ndalon lojtarëve të bëjnë ‘shopping’ pas rritjes së rasteve të koronavirusit. Wolverhampton Wanderers ua ka ndaluar lojtarëve të tyre që të bëjnë blerjet ... Read More

Këto janë tri simptomat kryesore të COVID që shfaqen në 85% të rasteve

17/11/2020

Tri simptomat kryesore të COVID që shfaqen në 85% të rasteve. Autoritetet shëndetësore në Britani të Madhe thonë se ekzistojnë tre simptoma kryesore të koronavirusit. ... Read More

Ndodh e papritura: Skuadra shumë e njohur futet në karantinë

12/11/2020

Pas rasteve me koronavirus, e gjithë skuadra shumë e njohur është futur në karantinë. Skuadra e Hoffenheim është futur në karantinë, pas shfaqjes së tri ... Read More

Kush i shkakton paaftësitë mendore?

01/11/2020

Më shumë se gjysma e rasteve të rënda të paaftësisë mendore të shkaktuara nga defektet gjenetike janë rezultat i mutacionit të rastësishëm dhe nuk janë ... Read More

Këto shenja ju tregojnë që keni probleme me cista

09/09/2020

Në shumicën e rasteve cistet e vezores janë beninje, kiste folikulare që formohen dhe largohen me ciklin menstrual dhe nuk kanë nevojë për trajtim. Por, ... Read More