Tag: qindra

Rani, lopa më e vogël në botë, vetëm 51 cm e lartë

12/07/2021

11:26 | 11 Korrik 2021 Qindra qytetarë në Bangladesh po sfidojnë kufizimet e Covid-19 për të parë nga afër lopën xhuxhe, që është vetëm 51 ... Read More

Leonora e përmalluar për Princin

24/04/2021

Leonora Jakupi i kthehet e përmalluar Princit. E konfirmuar qindra herë si këngëtare e artiste, por edhe imazh unik dhe mjaftë i kërkuar. Tiparet karakteristike ... Read More

Rusët sfidojnë acarin, dalin vetëm në bikini në festival

11/04/2021

Rusët sfidojnë acarin, marrin pjesë me bikini në festivalin e skive. Qindra guximtarë të sporteve të dëborës dolën me bikini dhe mbathje plazhi për festivalin ... Read More

Fifi mban koncert me qindra vetë në kohë pandemie

19/02/2021

Fifi mban koncert me qindra vetë në kohë pandemie. Duke qenë se pandemia e Covid-19 ka prekur mbarë botën dhe ka shkaktuar situata të jashtëzakonshme ... Read More

Përkundër masave të COVID-19, qindra tifozë mblidhen për ta pritur Ronaldon në Barcelonë

08/12/2020

Qindra tifozë mblidhen për ta pritur Ronaldon në Barcelonë, përkundër masave të COVID-19. Cristiano Ronaldo është përshëndetur nga qindra tifozë pas arritjes në Barcelonë, të ... Read More

Ky është vendi ku qindra e mijëra njerëz nuk kanë ‘haber’ për koronavirusin

25/06/2020

Qindra mijëra njerëz të bllokuar gjatë luf.timeve të ashpra në perëndimin e largët të Mianmarit, mund të mos dinë asgjë për koronavirus falë bllokimit të ... Read More

Kolesteroli shumë i ulët në gjak, ja rastet kur është shqetësuese

13/02/2020

Për problemet me kolesterolin me siguri keni degjuar dhe lexuar me qindra artikuj, e kryesisht ato për kolesterolin e lartë. Kolesteroli i lartë është një ... Read More

Sëmundjet që mund të shëroni me çajin e farave të linit

03/02/2020

Farat e linit dhe çaji i tij ka qenë pjesë e mjekësisë tradicionale për qindra vite me radhë. Studimet e kohëve moderne tregojnë se përbërësit ... Read More

Foto sa një mijë fjalë: Fotografitë që rrëfejnë “ferrin” në Australi

06/01/2020

Trupat e djegur të qindra kafshëve janë parë në rrugën që çon drejt Batlow, një nga qytetet më të goditura nga zjarret e fundjavës. Zonat ... Read More

Përdorimi i aromatizuesve në shtëpi është i barabartë me konsumimin e 20 cigareve në ditë

07/12/2019

Të gjithë e adhurojnë aromën freskuesve në shtëpi, megjihtatë ajo aromë mund të shkaktojë me qindra probleme shëndetësore.Doktorët raportojnë se këto aroma mund të shkaktojnë, ... Read More

Depresioni i fshehur në buzëqeshje: Kur njerëzit paraqiten të lumtur para se të bëjnë vetëvrasje

22/11/2019

Nëse kërkoni në rrjete sociale me hashtagun #faceofdepression, do të shihni qindra fotografi të njerëzve të buzëqeshur e të lumtur, por që faktikisht vuajnë nga ... Read More

Ky është vendi ku super miliarderët shpenzuan 360 milion dollar vetëm për kuaj

15/10/2019

Lexington, në Kentucky, SHBA vendi i rrethuar nga qindra ferma kuajsh është shtëpia më e madhe në botë e ankandeve për kuaj. Çdo shtator aty ... Read More