Tag: Pyetje

Befason Roberti, e pyet Nore: A je pishman që jemi nda?

02/01/2021

Roberti e ka një pyetje të veçantë për ish bashkëshorten e tij Për te festuar ardhjen e Vitit të Ri, 2021, Robert dhe Pastris Berisha ... Read More

Zbulohet arsyeja, ja pse disa persona infektohen më lehtë nga koronavirusi

20/12/2020

Kjo është arsyeja se pse disa persona infektohen më lehtë nga koronavirusi. Ka disa pyetje të thjeshta që kanë të bëjnë me tema për të ... Read More

Pse disa njerëz me koronavirus nuk kanë simptoma, ndërsa të tjerë e kalojnë rëndë

12/12/2020

Misteri i pandemisë. Kjo është një pyetje që na ka shoqëruar gjatë gjithë periudhës së pandemisë. Ka qenë e justifikueshme sëmundja e rëndë pas infektimit ... Read More

Misteri i pandemisë: Pse disa njerëz me coronavirus nuk kanë simptoma, ndërsa të tjerë e kalojnë rëndë

12/12/2020

Kjo është një pyetje që na ka shoqëruar gjatë gjithë periudhës së pandemisë. Ka qenë e justifikueshme sëmundja e rëndë pas infektimit me Covid, për ... Read More

Aurela Hoxha flet për të dashurin: Është xheloz për çdo njeri që më afrohet

15/11/2020

Aurela Hoxha e ftuar në “Shiko Kush Luan”, iu bë një intervistë me pyetje vetëm për të dhe “atë” (të dashurin e saj), duke qenë ... Read More

Përse lëkura gjithmonë na bëhet e yndyrshme kur flemë gjumë në ndonjë krevat tjetër?

23/12/2019

Pyetje e cila kaherë na ka munduarTë gjithë i duam udhëtimet dhe ndonjëherë ndërrojmë krevatin në të cilin flemë, transmeton Telegrafi. Mirëpo, a e keni ... Read More

Pesë iPhone-t më të mirë sipas fansave të Apple

11/10/2019

“Cili është iPhone më i mirë në historinë e Apple?” është një pyetje e vështirë, pasi përfshin disa karakteristika: risi, çmim, performancë, vlerë historike etj. ... Read More

Cili është organi më i rëndësishëm, truri apo zemra?

26/09/2019

Shpesh kjo pyetje diskutohet kur kardiologët dhe neurologët bëhen bashkë, por edhe ne njerëzit e thjeshtë e gjejmë veten duke pyetur se në fakt cili ... Read More

Vëllai i madh: Unë nuk kam lidhje me “hajnitë” e Loredanës

10/05/2019

12:41 | 10 Maj 2019 12:41 | 10 Maj 2019 Marrja në pyetje nga autoritetet zvicerane e reperes nga Ferizaji, Loredana Zefi, bëri bujë gjithandej ... Read More

“Paditë”, Janakieski tërë ditën endet nëpër Gjykatën Penale

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T15:42:18+02:00 Dy gjykime dhe marrje në pyetje në Prokurorinë e krimit të organizuar. Mile Janakieski sot kishte orar të ngjeshur. Pasi u anulua procesi ... Read More

Merret në pyetje gruaja e Admir Murataj, gjenden gjurmë gishtash në furgonin e grabitësve (Video)

17/04/2019

Prokurorët kanë nisur marrjen në pyetje të familjarëve të Admir Murataj, i cili mbeti i vrarë gjatë grabitjes së 9 prill në Rinas. Albana Alimemeti ... Read More

‘Me mujt ta kisha marrë burrin’, shihni si ia kthen fanses Adelina Tahiri

16/04/2019

Këngëtarja shqiptare, Adelina Tahiri ka kërkuar në llogarinë e saj ‘Instagram‘,t’i bëjnë pyetje fansat. Ajo mori shumë kritika për martesën e saj me avokatin maqedon, ... Read More