Tag: punonjës

Punon në kryeministri/ Infektohet me Covid-19 këngëtari shqiptar

01/07/2020

Këngëtari i njohur, njëkohësisht punonjës në Qeverinë e Kosovës Yll Valla, është infektuar me koronavirus.IndeksOnline mëson se Yll Valla, zyrtar në Ministrinë e Pushtetit Lokal, ... Read More

Infektohet me COVID-19 këngëtari shqiptar, punon në ministri

01/07/2020

Këngëtari Yll Valla, njëkohësisht dhe punonjës në Qeverinë e Kosovës ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Lajmin e ka konfirmuar dhe vetë këngëtari në një prononcim ... Read More

Një punonjës i postës infektohet me koronavirus

06/06/2020

Në administratën qendrore të Postës së Kosovës, një punonjës është prekur nga COVID -19, nga pasdita e djeshme, i cili pasi ka rezultuar pozitiv ka ... Read More

150 myslimanë largohen nga puna për shkak të faljes së namazit

01/06/2020

Kompania Cargill në shtetin Colorado të SHBA-ve bëri të ditur se 150 punonjës myslimanë janë larguar nga puna. Fabrika e përpunimit të mishit Cargill në ... Read More

Puna në zyrë ka efekt të tmerrshëm në trupin e njeriut, kështu mund të dukeni pas disa vjetësh!

24/10/2019

Miliona punonjës të zyrave janë në rrezik të vuajnë nga problemet kryesore shëndetësore, përfshirë shpinën, krahët e shumë pjesë të tjera të trupit. Për të ... Read More

“Snapchat ka ndërhyrë tek të dhënat e përdoruesve”

26/05/2019

Disa punonjës kanë mundur të marrin të dhëna të përdoruesve në mënyrë të paautorizuar. Lajmi është publikuar nga saiti i kërkesave  Motherboard. Aksesi për lokalizimin, ... Read More

Arrestohen për vjedhje dy punëtorë të Aeroportit të Rinasit

20/05/2019

Policia e Shqipërisë ka arrestuar dy punonjës të ngarkim -shkarkimit të bagazheve në Aeroportin Ndërkombëtar “Nënë Tereza” Rinas, të dyshuar për vjedhje të pasurisë nga ... Read More

Jakimovski para gjykatësit, PTHP kërkon paraburgim

19/03/2019

19 Mars 2019 / 9:46 Ish-Kryetari i komunës së Karposhit, Stevço Jakimovski dhe dy punonjës komunal janë arrestuar sot për shkak të keqpërdorimit të detyrës ... Read More

Shkup, shtetasi amerikan sulmon policin

08/03/2018

8 March 2018 / 13:17 Një punonjës policor është sulmuar fizikisht dje pasdite nga O.S.A. (54) nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) në objektin ... Read More