Tag: protesta

“Sot shpallet fituesi BBVIP ”, posteri në selinë e PD-së që po bën xhiron në rrjetit

08/01/2022

Posteri në selinë blu që po bën xhiron e rrjetit Protesta e ish-kryeministrit Sali Berisha po vijon në selinë blu. Mbështetësit e tij janë futur ... Read More

Afrim Muqiqi paralajmëron protesta nëse deri të premten nuk lirohen masat: “Mbrëmë kishte dasëm nga pushtetarët”

26/10/2021

“Mbrëmë kishte dasëm nga pushtetarët” – Afrim Muqiqi paralajmëron protesta nëse deri të premten nuk lirohen masat. Oda e Hotelerisë dhe Turizmit (OHT) ka mbajtur ... Read More

Labi ikën nga masat e Kosovës, pasi i dështoi protesta

15/11/2020

Pasi i dështoi protesta, Labi ikën nga masat e Kosovës. Këngëtari i njohur kosovar, Labinot Tahiri – Labi, ka udhëtuar për në Gjermani që t’u ... Read More

Oriola Marashi reagon pas protestës për abuzimin seksual: Disa persona i shesin shpirtin djallit, në fund…

05/06/2020

Modelja e njohur Oriola Marashi para se të mbahej protesta kundër abuzimit seksual u bëri thirrje të gjithë shqiptarëve që të bashkoheshin, ndërsa shtoi se ... Read More

Dikur punonte bashkë me policin që i mori jetën: Kush ishte George Floyd?

31/05/2020

Vde.kja e George Floyd ka ngjallur protesta në të gjithë Shtetet e Bashkuara të Amerikës sepse qytetarët kërkojnë t’i japin fund dhu.nës policore dhe raci.zmit. ... Read More

Sot protesta e opozitës në Shqipëri

25/05/2019

​Sot do të mbahet protesta e opozitës. Në gatishmëri për protestën janë vënë rreth 1500 efektivë policie, gjithashtu edhe policë civilë. Mësohet se opozita ka ... Read More

Basha: Edi Ramën makthi e pret në zbardhjen e dosjeve hetimore

15/05/2019

Pas vendimit të Kryesisë së Partisë Demokratike, që protesta e opozitës të mbahet në mbrëmjen e 25 majit, lideri i PD-së, Lulzim Basha tha se ... Read More

​Përfundon protesta e opozitës, Basha: Nuk do të ndalemi

13/05/2019

Ka përfunduar protesta e opozitës shqiptare, ku kreu i PD-së, Lulzim Basha tha se protesta e tyre nuk do të ndalet deri sa Shqipëria të ... Read More

Rama: Policia nderoi uniformën

11/05/2019

Kryeministri Edi Rama reagoi në Twitter në kohën që protesta e opozitës u zhvendos përballë Drejtorisë së Policisë së Tiranës. “Respekt për trupat e Policisë ... Read More

Sali Berisha paralajmëron “cunam”, në protestohen e sotme kundër Edi Ramës

11/05/2019

Sot pasdite në Tiranë do të zhvillohet protesta e katërt e opozitës së drejtuar nga Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi, me kërkesën për largimin e ... Read More

Basha: Drejt zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, më 30 qershor s’ka zgjedhje

08/05/2019

Katër ditë nga protesta kombëtare e 11 majit, për të cilën demokratët thonë se do të jetë vendimtare, kreu demokrat Lulzim Basha paralajmëroi se vendi ... Read More

Rama pritet me protesta në Elbasan, opozita bllokon rrugën

27/04/2019

Pas Shkodrës, kryeministri shqiptar Edi Rama u prit me protesta edhe në Elbasan. Kryeministri është nisur drejt Elbasanit në kuadër të turit “Bashkia që duam” ... Read More