Tag: propozuar

Një kryeministre si kjo, propozon katër ditë pune në javë

21/05/2020

Jacinda Ardern, kryeministrja e Zelandës së Re ka propozuar sistemin me katër ditë pune në javë. Këtë ide e ka dhënë me qëllim të rritjes ... Read More

Xhakarta po fundoset, Indonezia vendos të ndërtojë një kryeqytet të ri

27/08/2019

Vendndodhja e propozuar, afër qyteteve relativisht të pazhvilluara të Balikpapan dhe Samarinda, është një nevojë emergjente për kryeqytetin aktual, të mbushur me njerëz dhe që ... Read More

Fiat propozon bashkimin me Renaultin

27/05/2019

Prodhuesi italian i veturave, Fiat, ka propozuar bashkimin me gjigantin francez, Renault. Ky bashkëpunim do ta krijonte aleancën e tretë më të madhe në botë ... Read More

PSD propozon takim të Grupeve Parlamentare në lidhje me pagën minimale

13/05/2019

Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Visar Ymeri, përmes një letre iu ka propozuar kryetarëve të Grupeve Parlamentare të Kuvendit të Republikës që të takohen nesër për ... Read More

Ledina Çelo rrëfen propozimin e pazakontë që ia bëri burri

28/04/2019

Ledina Çelo ka treguar se si i kishte propozuar martesë bashkëshorti. Ledina Çelo është emër shumë i dashur për publikun, ani pse ka kohë që ... Read More

Fansi i propozon martesë Taynës

21/04/2019

Reperes Tayna dikush nga fansat i ka propozuar martesë. Rep-artistja Tayna ka mbledhur rreth vetes një numër të madh të ndjekësve të cilët e përcjellin ... Read More

Wilder ia propozon Joshuas kundërshtarin e radhës

19/04/2019

Boksieri amerikan, Deontay Wilder, ia ka propozuar Anthony Joshuas kundërshtarin e radhës, pas anulimit të duelit me Jarrell Miller. Wilder ka përmendur Luis Ortiz si ... Read More

“Bombat”, nuk u dëgjuan as në seancën e sotme për rastin “Monstra”

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T13:59:15+02:00 Sot duhej të dëgjoheshin pesë dëshmitarët e propozuar nga mbrojtja e të akuzuarve në rastin “Monstra”, por seanca u anulua. Nga Këshilli gjyqësorë ... Read More

Kosova së shpejti me ligj për sanksionimin e mohimit të krimeve të luftës

11/04/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj në mbledhjen e sotme të Qeverisë ka propozuar që Qeveria ta krijojë një ligj për dënimin e mohimit të krimeve ... Read More

Adnan Rrustemi nga Vetëvendosje: Thaçi me bllokimin e KQZ-së po pengon funksionimin e subjekteve politike (Video)

13/03/2019

Adnan Rrustemi, anëtar i KQZ-së nga Vetëvendosje, ka thënë se formula e propozuar nga Zyra e Presidentit nuk ishte korrekte, dhe cenon karakterin e KQZ-së. ... Read More

Rezoluta për zhbllokimin e KQZ-së nuk ka kuorum të votohet, mbyllet seanca

13/03/2019

Kuvendi i Kosovës nuk e ka miratuar rezolutën për zhbllokimin e KQZ-së, rezolutë kjo e propozuar nga LVV. Pas fjalimeve të deputetëve, kryesuesi i Kuvendit, ... Read More

Hoti: Propozimi i Veselit, shumëfish më i rëndë për Serbinë se taksa (Video)

15/02/2019

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Rexhep Hoti ka thënë se Kadri Veseli ka propozuar pezullimin e taksës, por jo heqjen e saj. Hoti, në ... Read More