Tag: procesin

Sara Hoxha flet pë përjetimet e lindjes, ka disa fjalë edhe pë Ledrin

25/03/2021

Sara Hoxha thotë që prania e Ledrit ia lehtësoi procesin e lindjes. Partnerja e rep-artistit po qëndron aktive në rrjete sociale pas lindjes së fëmijës. ... Read More

Zbulohet ilaçi kundër plakjes, shkencëtarët gjejnë mënyrën për t’i rinuar njerëzit

09/09/2019

Një studim i ri tregoi aksidentalisht se shkencëtaret janë në gjendje jo vetëm ta ngadalësojnë procesin e plakjes, por edhe ta kthejnë mbrapsht atë, pak ... Read More

LDK: Dhuna e papranueshme, ata që nuk respektojnë rregullat, të tërhiqen nga gara

21/05/2019

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, gjatë mbledhjes që ka pasur sot ka diskutuar për procesin e zgjedhjeve të brendshme në këtë parti.  Duke përmendur ... Read More

Deputeti Igor Simiq i bindur se do të fitojnë kandidatët e Listës Serbe

19/05/2019

Deputeti i Listës Serbe, Igor Simiq, pasi ka kryer procesin e votimit për kryetar të Mitrovicës së veriut,  në një prononcim për media ka thënë ... Read More

Fillon takimi i procesit Brdo Brijon

09/05/2019

Liderët e Ballkanit Perëndimor janë mbledhur në Tiranë për procesin e Brdo Brijon. Përveç presidentëve të shteteve, të ftuar nderi janë edhe përfaqësues të Bashkimit ... Read More

Avdullah Hoti zgjedhet kryetar i LDK-së në Rahovec

26/04/2019

Lidhja Demokratike e Kosovës ka përmbyllur procesin zgjedhor në degën e tyre në Komunën e Rahovecit. Kryetar i degës është zgjedhur Avdullah Hoti. Ai, nëpërmjet ... Read More

Arrestohet një person në Tetovë, fotografoi fletëvotimin

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T17:15:48+02:00 Një incident në procesin e votimit është shënuar edhe në Tetovë. Rreth orës 15 e 50 minuta, në vendvotimin numër 1969, që ndodhet ... Read More

Zgjedhjet presidenciale, të gjashtat me radhë

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T09:56:16+02:00 Maqedonia e Veriut kalon në procesin e gjashtë zgjedhor për president që pas pavarësisë. Zgjedhjet e para u mbajtën më 16 tetor 1994 ... Read More

Murtezaj ka një paralajmërim për kandidatët që synojnë pozitën e të parit të kësaj partie

14/04/2019

Ish- kandidati për deputet të LDK-së, Valon Murtezaj ka komentuar procesin e brendshëm zgjedhor në këtë parti. Përmes një shkrimi në Facebook, Murtezaj ka thënë ... Read More

Shkatërrimi i kallamit, OJQ-të duan të jenë pjesë e inspektimit

07/04/2019

Alsat 2019-04-07T17:28:09+02:00 Qytetarë dhe aktivistë për mbrojtjen e mjedisit në Strugë kërkojnë të përfshihen në procesin e inspektimeve në bregun e liqenit. Ata nuk besojnë ... Read More

Cipras-Zaev: Marrëveshja e Prespës do të realizohet me përpikshmëri, ia kemi kushtuar të rinjve

02/04/2019

S A 2019-04-02T13:50:07+02:00 Ne do të përkrahim Maqedoninë e Veriut në procesin tuaj integrues. Më lejoni që të falënderoje mikun tim Zoran Zaev dhe ekipin ... Read More

Mustafa: Nuk ka kandidatura zyrtare për të parin e LDK-së, mund të ketë vetëm deklarime

20/03/2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, në një konferencë për media ka thënë se LDK ka filluar procesin zgjedhor dhe kanë miratuar platformën zgjedhore. Mustafa ka ... Read More