Tag: privat

U zbulua! Ja kush është bukuroshja zeshkane që i ka vjedhur zemrën Azetit!

29/05/2021

Reperi përpiqet që jetën e tij privat ta mbajë sa më diskrete, mirëpo kur vjen fjala për babain e tij të ndjerë, e bën një ... Read More

 “Bën mirë të jesh në shtëpi se po të sjellim ambulancën”/ Shpërthen Ema Andrea: Një bibë nga “Shefqet Ndroqi” më mori në telefon

17/09/2020

Aktorja e njohur, Ema Andrea, shkruan në ‘Facebook’ se dikush e ka telefonuar me numër privat nga spitali “Shefqet Ndroqi” dhe i ka komunikuar se ... Read More

Frikë për Leo Messi, avioni i tij privat bën ulje të detyruar në Belgjikë

03/04/2020

Avioni privat i Leo Messit ka bërë një ulje të detyruar këtë të premte në aeroportin e Zaventem, në Bruksel të Beligjikës. Avioni i blerë ... Read More

Izraeli s’ka të bëjë fare me hakimin e WhatsApp-it nga një firmë izraelite

01/11/2019

“NSO-ja është një lojtar privat, i cili përdorur aftësitë që izraelitët kanë, mijëra njerëz që janë në fushën e sigurisë kibernetike, por nuk ka asnjë ... Read More

UBT në mesin e 60 universiteteve nënshkruese të statutit të BUA-s për regjistrim në organet e BE-së

25/04/2019

UBT ka qenë i vetmi institucion i arsimit të lartë privat nga Kosova që ka përfaqësuar vendin dhe ka marrë pjesë në nënshkrimin e statutit ... Read More

Sindikata e Sektorit Privat: Edhe nëse paga minimale bëhet 700 euro, është vonë – të rinjtë e kanë ndarë mendjen (Video)

17/04/2019

Kryetari i Sindikatës së Sektorit Privat, Jusuf Azemi, ka thënë se ngritja e pagës minimale në Kosovë nuk ngjallë shpresë të punëtorët e sektorit privat. Azemi, ... Read More

Protestë para Komunës së Prishtinës

17/04/2019

Nën organizimin e Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat të Kosovës, sot punëtorët teknikë të disa shkollave të Prishtinës, punëtorët e sigurimit dhe ata të ... Read More

Inxhinierët në Kosovë njihen me risitë teknologjike të Autodesk-ut (Video)

20/03/2019

Me një pjesëmarrje prej 300 inxhinierësh të sektorit publik dhe privat, për herë të parë në Kosovë u mbajt ngjarja më e madhe për inxhinierë ... Read More

HondaJet Elite, aeroplani më i shpejtë në botë – brenda të cilit ka luks të pafund (Foto/Video)

05/03/2019

11 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Aeroplani më i shpejtë në botë privat me vetëm gjashtë ulëse nga HondaJet Elite që kushton 5.3 ... Read More

Rita Orës i vidhen afro katër milionë euro

15/02/2019

Një kontabilist ka konfirmuar se ka bërë keqpërdorime duke vjedhur klientë të profilit privat, përfshirë pop yllin, Rita Ora, të cilës i janë vjedhur afro ... Read More

“Pamje që të lë pa frymë” dhe shumëçka tjetër në një vend: Ishulli më i shtrenjtë në botë është në shitje, tregohet edhe çmimi (Foto/Video)

13/02/2019

Një ishull privat prej 660 hektarësh në Emiratet e Bashkuara Arabe ka shkuar në shitje për rreth 460 milionë dollarë, duke ofruar plazhe private, hotele ... Read More

Hetuesi Mearns mbron kërkimet fillestare të kërkim-shpëtimit për sulmuesin Sala

04/02/2019

David Mearns, i cili udhëhoqi kërkimin privat që gjeti rrënojat e aeroplanit që barti Emiliano Sala dhe pilotin David Ibottson, ka mbrojtur kërkimin fillestar që ... Read More