Tag: prill

Semafori i parë i deveve në botë

15/04/2021

08:20 | 14 Prill 2021 Zyrtarët në Kinën veriore kanë përuruar atë që ata e cilësojnë si semafori i parë në botë për devetë. Sinjali ... Read More

Vidhet lepuri që thuhet se është më i madhi në botë

14/04/2021

08:34 | 13 Prill 2021 Një lepur, për të cilin pretendohet se është më i madhi në botë, është vjedhur në shtëpinë ku ishte duke ... Read More

Tani mund ta zbuloni se sa njerëz në botë kanë emrin apo mbiemrin tuaj

13/04/2021

14:26 | 12 Prill 2021 A ju ka interesuar ndonjëherë se sa njerëz mbartin emrin ose mbiemrin tuaj? Falë një grupi shkencëtarësh nga Universiteti i ... Read More

Kombëtarja U-17 e Kosovës arrin në Sofje

12/04/2021

Më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy miqësore kundër Bullgarisë Kombëtarja e Kosovës U-17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 ... Read More

Egjipt, gjendet qyteti antik 3.000-vjeçar

12/04/2021

01:44 | 12 Prill 2021 Autoriteti Egjiptian i Antikiteteve ka njoftuar se është gjetur një qytet antik 3.000 vjeçar, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas autoritetit, ... Read More

I internuar, jetim, i pastrehë, i vetëm: Fëmijëria e Prince Philip

11/04/2021

08:18 | 10 Prill 2021 Gjatë ditëve të para të jetës së tij publike në Britani, pseudonimi i Dukës së Edinburgut, ishte “Phil Greku”. Por ... Read More

Zbulimi amerikan paralajmëron për sfida madhore për botën në 20 vitet e ardhshme

10/04/2021

08:49 | 9 Prill 2021 Bota që vazhdon të luftojë pandeminë dhe të përballet me sfidat e sistemeve dhe institucioneve të rrënjosura për një kohë ... Read More

Theu rekordin botëror ‘Guinness’, pret thonjtë pas gati 30 vjetësh

09/04/2021

09:03 | 8 Prill 2021 Ayanna Williams nga Houston theu rekordin botëror Guinness për thonjtë më të gjatë në botë në 2017, kur i’a matën ... Read More

Cilën kafshë e dalloni të parën? Ja çfarë kuptimi ka

07/04/2021

13:33 | 6 Prill 2021 1.Luani: Në qoftë se kafsha e parë që vutë re është luani, nuk është aspak çudi të mos gjeni këto ... Read More

Irak: Lind foshnja me tre organe gjenitale

03/04/2021

00:25 | 3 Prill 2021 Në Irak ka lindur fëmija me tre penisë, duke u bërë kështu fëmija i parë me një deformim të tillë ... Read More

Jeta në karantinë/ Astrologia Meri jep këshilla për të gjitha shenjat e horoskopit

04/04/2020

Sapo kemi hyrë në muajin Prill dhe ashtu si çdo fillim muaji, emisioni “Rudina” ndalet tek parashikimi i yjeve për secilën shenjë të horoskopit.Si pritet ... Read More

Video/ Thjerrza, kulaç kordele. Meqë jeni në shtëpi, guidë e shkëlqyer gatimi nga “Vila 24” me zonjën Katerina

01/04/2020

Kendi i gatimit” nga znj.Katerina ne News24 – 1 prill, 2020THJERREZA ME PATATE250-300 gr thjerrëza1-2 karrota2 patate1 domate1 qepë të thatë1-2 thelpinj hudhër1 gjethe dafineVaj ... Read More