Tag: presin

Bëhuni gati, këto temperatura na presin në ditët në vazhdim

13/01/2021

Temperatura të ulëta na presin në ditët në vazhdim. Gjatë dy ditëve të ardhshme parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje të borës. ... Read More

Radhë të gjata të qytetarëve që po presin për testim në shesh

30/12/2020

Radhë të gjata janë krijuar në Sheshin “Zahir Pajaziti”, ku qytetarët po presin për t’u testuar për COVID-19, raporton Express. Bazuar në fotografitë që kanë ... Read More

Real Madrid – Inter, këto janë formacionet zyrtare

03/11/2020

Los Blancos e presin në Alfredo di Stefano të Madridit skuadrën e Interit. Nga dy xhiro të zhvilluara, Real Madridi ende nuk ka fituar dhe ... Read More

Në ditët e fundit të shtatzanisë/ Sara Hoxha: Po i vjedh rrobat Ledrit

20/10/2020

Sara Hoxha dhe Ledri Vula  presin dita ditës të bëhen prindër për herë të parë. Në ditët e fundit të shtatzanisë, ajo ka ndarë me ... Read More

Gratë që i presin flokët vetëm njëherë në jetë

13/05/2020

Tani do të njiheni me traditën e vjetër, ku femrat gjatë gjithë jetës së tyre, i presin flokët vetëm njëherë. Pjesëtaret femra të grupit etnik ... Read More

Shfaqen konceptet vizuele për Galaxy Note 10 (Video)

07/06/2019

Shumë njerëz presin me padurim lansimin e Samsung Galaxy Note 10, që është vendosur për t’u shpallur më vonë gjatë vitit. Sa i përket asaj ... Read More

CR7: Njerëzit po presin me “pushkë” në dorë që unë ta bëj këtë gjë

13/05/2019

18:13 | 13 Maj 2019 CR7: Njerëzit po presin me “pushkë” në dorë që unë ta bëj këtë gjë 18:13 | 13 Maj 2019 Cristiano ... Read More

Mishi artificial zemëron kasapët në Evropë

12/05/2019

Ndërsa presin me thikë qafën e derrit, copëzat e trurit apo të brendshmet e bagëtive, kasapët e rinj në një panair në Frankfurt i shohin ... Read More

Pse duhet të prisni për shtatzëninë e dytë?

05/05/2019

Nënat duhet të presin të paktën një vit në mes të shtatzënive, në mënyrë që të ulin rrezikun për përkeqësimin e shëndetit të nënës dhe ... Read More

Ideja e re e Realit, kërkon transferimin falas të Eriksen

02/05/2019

Real Madrid janë të gatshëm të presin deri në verën e ardhshme për të transferuar falas Christian Eriksen. Mesfushori danez ka kontratë me Tottenham deri ... Read More

S’ka pikë kthese për vizat

02/05/2019

Qytetarët e Kosovës do të vazhdojnë të presin edhe më tej për heqje të vizave. As gjatë Samitit të Berlinit shtetet e BE-së nuk dhanë ... Read More

Pacolli-Dalipi: Kemi ftuar në protestë edhe deputetët e partive tjera që duan ç’kapje të drejtësisë (Video)

26/04/2019

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli-Dalipi, ka thënë se presin që protestës t’i bashkohen edhe shoqëria civile dhe deputetët e partive tjera. Pacolli-Dalipi në emisionin ... Read More