Tag: presidentin

Zgjedhjet për president tek Barcelona mund të shtyhen, kjo është arsyeja

14/01/2021

Zgjedhjet për president tek Barça mund të shtyhen. Zgjedhjet për presidentin e Barcelonës, mund të shtyhen shkaku i COVID-19. Kanë mbetur vetëm 10 ditë që ... Read More

Krerët e FFK-së në Kongresin e 69-të të FIFA-s

05/06/2019

Në këtë kongres do të votohet për mandatin e ri 2019-2023 për presidentin e FIFA-s, Gianni Infantino, derisa ndër pikat kryesore është edhe propozimi për ... Read More

Jovanoviq e porosit Vuçiqin: Na duhet paqja me shqiptarët, jo territoret

27/05/2019

Lideri i Partisë Liberal Demokratike të Serbisë (LDP), Çedomir Jovanoviq e ka porositur sot presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq,  që për zgjidhjen e çështjes së ... Read More

Cakaj: Ibrahim Rugova, arkitekt politik i Kosovës

24/05/2019

​Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka kujtuar presidentin historik të Kosovës, Ibrahim Rugovën, duke e quajtur “arkitekt kryesor politik”. ... Read More

Mustafa takohet me drejtorin e NDI, flasin për bashkëpunimin e mëtutjeshëm

14/05/2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, është takuar me presidentin e Institutit Kombëtar Demokratik (NDI), Derek Mitchell. Sipas njoftimit për media, Mustafa, falënderoi ambasadorin Mitchell për ... Read More

Thaçi shprehet mirënjohës për angazhimin 20 vjeçar të NDI-së në Kosovë

14/05/2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim Presidentin e Institutit Demokratik Kombëtar (NDI), Derek Mitchel. Presidenti Thaçi e ka falënderuar ... Read More

Gjini i reagon Ramës për Haradinajn: Je vetëm një politikan oportunist

09/05/2019

Ditë më parë, kryeministri Ramush Haradinaj kishte akuzuar Ramën, Thaçin e presidentin serb Aleksandar Vuçiq për një marrëveshje për ndarjen e Kosovës. Haradinaj në një ... Read More

Pacolli thotë se Thaçi po i mashtron shqiptarët e Luginës me idenë e tij për bashkimin me Kosovën

08/05/2019

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli ka kritikuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, sipas deputetes, Thaçi po bën lojëra me ... Read More

Deutsche Welle shkruan për pritshmëritë e Kosovës nga Samiti i Berlinit

28/04/2019

  Para takimit në Berlin me kancelaren Merkel dhe presidentin Macron, Hashim Thaçi është shprehur se do të bisedohet për mundësinë e vazhdimin e dialogut ... Read More

Vjosa Osmani reagon pas përplasjes së presidentit Thaçi me deputetët

26/04/2019

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka kritikuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, pas debatit që ka zhvilluar sot me deputetët e kuvendit ... Read More

Maqedonia e Veriut zgjedh sot presidentin e ri, 3 kandidatë në garë

21/04/2019

S A 2019-04-21T08:13:46+02:00 Qytetarët e Maqedonisë së Veriut sot votojnë për presidentin e ri. Mbi 1.8 milionë votues do të përzgjedhin mes tre kandidatëve:  Stevo ... Read More

Ministri Lekaj takim me Ilir Metën dhe Sali Berishën

12/04/2019

Ministri i Infrastrukturës i Kosovës, Pal Lekaj, ka qëndruar sot në Shqipëri. Me ç’rast  është takuar me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta dhe ish Presidentin dhe ... Read More