Tag: Presidenti

A duhet ta krahasojmë veten me të tjerët?

11/11/2020

Presidenti i 32-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Franklin Roosevelt e quajti krahasimin “hajdut të gëzimit”, por hulumtimet nga Universiteti Tilburg në Hollandë tregojnë ... Read More

Endriti bëri dedikimi emocional për babain, reagimi i Leonora Jakupit merr gjithë vëmendjen

05/11/2020

Presidenti Thaçi njoftoi për konfirmimin e aktakuzës ndaj tij nga Gjykata Speciale dhe dorëheqjen e tij nga posti i presidentit. Pas kësaj ishte djali i ... Read More

Presidenti i përkohshëm i Barcelonës jep lajmin që askush nuk e priste

02/11/2020

Një lajm i papritur ka ardhur nga Presidenti i përkohshëm i Barcelonës. Presidenti i përkohshëm i Barcelonës, Carles Tusquets u shfaq të hënën pas takimit ... Read More

“Do bëhet xheloze Monika…” Meta poston foton me bjonden e Arian Çanit. Ja çfarë i shkruajnë ndjekësit  

30/10/2020

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka postuar një foto me Marinelën, “Sofinë” e re të “Zonë e Lirë”, te Arjani Çani në rrjetin social “Facebook”, ku ... Read More

Presidenti i FIFA-s rezulton pozitiv me koronavirus

27/10/2020

Presidenti i Federatës Botërore të Futbollit (FIFA), Gianni Infantino ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirus. FIFA ka thënë se Infantino ka zhvilluar simptome të ... Read More

Ndarja nga jeta e trajnerit shkodran Vildan Tufi, Meta: Humbje shumë e madhe, kolos i sportit shqiptar!

18/10/2020

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka shprehur dhimbjen për lajmin e ndarjes nga jeta të trajnerit shkodran të atletikës. Vildan Tufi. Meta shprehet se është ... Read More

“Nuk bëjmë luftë me qeverinë, e vendos fillimin e kampionatit brenda 5 minutave”, Duka: S’ndihem fajtor për Tiranën

02/10/2020

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka është shprehur se kjo që po ndodh tani nuk është një luftë mes futbollit dhe qeverisë apo kryeministrit Rama, por ... Read More

Letër e hapur/ Armand Duka letër kryeministrit: Sporti shqiptar sot në gjendje jonormale, futbolli ka nevojë për paketë ndihmëse

19/09/2020

Presidenti i FSHF Armand Duka letër kryeministrit: Sporti shqiptar sot në gjendje jonormale, futbolli ka nevojë për paketë ndihmëse Presidenti i FSHF Armand Duka me ... Read More

Tërheqja e Mavrajt nga Kombëtarja, Duka: Lajme të tilla janë gjithmonë prekëse, jam krenar për djem si Mërgimi

23/08/2020

Armand Duka, Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, përmes një postimi në faqen zyrtare, ka reaguar pas vendimit të Mërgim Mavrajt për t’u tërhequr nga ... Read More

“Kisha kohë pa i dhënë një kupë Tiranës”, presidenti Duka: Do ishte shumë bukur që të kishim edhe…

29/07/2020

Presidenti i Federatës Shqiptarë të Futbollit, Armand Duka, foli pas ceremonisë së kurorëzimit të Tiranës, pas 11-vitesh pritje, ku në prononcimin për “Supersport”, u shpreh: ... Read More

1000 euro gjobë për mosmbajtjen e maskës

27/07/2020

Presidenti i rajonit të Napolit ka ashpërsuar masat duke vendosur një gjobë prej 1 000 euro për mosmbajtjen e maskave në ambientet e mbyllura publike. ... Read More

Shokohet futbolli europian, zyrtari i lartë në prag të dorëheqjes pas zbulimit të skandalit

24/07/2020

Havier Tebas, Presidenti i kampionatit spanjoll po mendon të japë dorëheqjen pas publikimit të lajmeve se ka shkaktuar “konflikt interesi” në futbollin iberik. “El Diario” ... Read More