Tag: presidenciale

Ky kandidat prin në sondazhe për president të Barcelonës

05/03/2021

Gjigantja e La Ligës së Spanjës, Barcelona, do t’i mbajë zgjedhjet presidenciale më 7 mars dhe anëtarët do të votojnë nëpërmjet postës për ta parandaluar ... Read More

Plas ‘sherri’ mes kandidatëve presidencialë në Barcelonë

02/03/2021

Plas ‘sherri’ mes kandidatëve presidencialë në Barcelonë, Laporta dhe Freixa fillojnë ‘garën’ më herët. Gjatë ditës së sotme, kandidati presidencial i Barcelonës Toni Freixa ka ... Read More

Rëndohet situata te Barcelona, gjashtë kontratat që duhet t’i rinovojë pa përfunduar sezoni

28/02/2021

Situatë e rënduar te Barcelona. Zgjedhjet presidenciale të Barcelonës po afrohen gjithnjë e më shumë, dhe një nga detyrat më të rëndësishme që do të ... Read More

Barcelona bind Messin

27/02/2021

Mbi të gjitha, Messi mund të qëndrojë te Barcelona. Zgjedhjet presidenciale të Barcelona janë afër. Anëtarët do të votojnë për njërin nga tre kandidatët më ... Read More

“Pajtesa” prezanton veturën super luksoze, të tillë rrallë keni parë

30/01/2021

Mbrenda veturës ‘presidenciale’ të Fiona Gllavicës. Fiona Gllavica është aktorja e njohur kosovare e cila për shumë kë njihet më shumë si ‘Pajtesa’ për shkak ... Read More

Kjo është data e re për zgjedhjet presidenciale në klubin e Barcelonës

26/01/2021

Vendoset data e re për zgjedhjet presidenciale në klubin e Barcelonës. Klubi i Barcelonës, pas dorëheqjes së Josep Maria Bartomeut, do të mbajë zgjedhje të ... Read More

Facebook do ta bëjë më të vështirë reklamimin në platformë gjatë zgjedhjeve të ardhshme në ShBA

29/08/2019

Facebook ka njoftuar se do ta bëjë më të vështirë për të reklamuar gjatë zgjedhjeve të ardhshme presidenciale të SHBA, në vitin 2020.  Kompania shpreson ... Read More

Zgjedhjet e djeshme presidenciale me jehonë më të ulët deri më tani

22/04/2019

S A 2019-04-22T08:17:07+02:00 Rrethi i parë i djeshëm i zgjedhjeve presidenciale kaloi me jehonë më të ulët deri më tani të votuesve krahasuar me ciklin ... Read More

99.95% e votave të numëruara, Pendarovski udhëheq me 4.582 vota më tepër se Siljanovska

22/04/2019

Alsat 2019-04-22T01:33:08+02:00 Në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale forcat do ti masin kandidati i mbështetur nga koalicioni qeverisës Stevo Pendarovski dhe kandidatja Gordana Siljanovska-Davkova ... Read More

Lokalet, deri në orën 17:00 në Dibër kanë votuar 36.31%, Ohër 44.77% dhe në Novo Sellë 36.31%

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T17:49:19+02:00 Paralelisht me Zgjedhjet Presidenciale, në tri komuna sot po zhvillohen edhe Zgjedhjet Lokale. Në Komunën e Dibrës, Komunën e Ohrit dhe Komunën e ... Read More

Dibër, vëzhgim mbi presidencialet dhe lokalet

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T14:22:29+02:00 Edhe në qytetin e Dibrës përveç zgjedhjeve presidenciale zhvillohen edhe zgjedhjet për kryetarin e komunës. Dalja në votime deri në orën 13:00 është ... Read More

KSHZ: Dallimin e votuesve në Dibër e bën diaspora

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T12:32:18+02:00 Dallimin e numrit të votuesve në listat zgjedhore për zgjedhjet presidenciale dhe ato lokale e bën diaspora. Kështu deklarojnë për ALSAT, nga KSHZ.“Në ... Read More