Tag: platforma

Çfarë kërkuan shqiptarët në internet gjatë vitit 2020?

07/01/2021

Pavarësisht se platforma Google nuk e përfshin Shqipërinë në raportimin vjetor të trendeve të kërkimit, ajo ofron megjithatë të dhëna se për çfarë temash shqiptarët ... Read More

Instagram-i heq postimet e dietave dhe kirurgjisë kozmetike

19/09/2019

Platforma për shpërndarjen e fotografive, Instagram, njoftoi se ka ndërmarrë masa më të rrepta për postimet që lidhen me prodhimet për humbjen e peshës dhe ... Read More

Spotify ua mundëson prindërve të ndalojnë materialet e padëshirueshme për fëmijët

21/08/2019

Platforma e shpërndarjes së këngëve Spotify, tani ua mundëson prindërve që ta ndalojnë materialet e padëshirueshme, që t’i shohin fëmijët e tyre. Kompania ka bërë ... Read More

Instagram tani ju lejon krijimin e filtrave personal, me Spark AR

14/08/2019

Facebook tha në fillim të këtij viti se platforma e tyre Spark AR për krijimin e efekteve të realitetit të shtuar do të zgjeronte shtrirjen ... Read More

Samsung Galaxy Note 10 do lansohet me 7 gusht?

03/07/2019

Note është platforma tradicionale e Samsung për të prezantuar teknologjinë e re të telefonave. Këtë vit thashethemet flasin për dy numra të ndryshëm, një nga ... Read More

Microsoft paralajmëron 800 milionë përdoruesit e Windows 10

01/07/2019

Problemet e Windows 10-ës nuk kanë të mbaruar. Platforma është goditur nga probleme të shumta në javët e fundit dhe partnerët e Microsoft e kanë ... Read More

Slack vlerësohet me 23 miliardë dollarë

23/06/2019

Slack, platforma me rritjen e shpejtë të komunikimit për ekipet e punës, shikoi aksionet të rriten me 50% në ditën e parë të tregtimit publik ... Read More

Instagram me një përditësim që do i gëzojë të gjithë

30/04/2019

Platforma e shpërndarjes së fotografive, Instagram është duke punuar në një përditësim të ri, që pritet të kontribuojë në përmirësimin e cilësisë së kësaj të ... Read More

Instagram po punon për fshehjen e materialeve të papërshtatshme

23/04/2019

Platforma e shpërndarjes së fotografive, Instagram është duke punuar në një përditësim të ri, që pritet ta përmirësojë cilësinë. Ky aplikacion më nuk do të ... Read More

Si të bllokoni marrjen e mesazheve në Gmail

08/04/2019

Askujt nuk i pëlqen të marrë email ‘spam’, por fatmirësisht platforma e email-it, Google Gmail, ka bërë një punë mjaft të mirë me filtrat e ... Read More

GLPS kërkon formimin e një grupi të unitetit politik për dialogun

06/04/2019

Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) konsideron se rezoluta, projektligji dhe platforma shtetërore për dialogun Kosovë – Serbi, kanë të meta dhe paqartësi serioze ... Read More

IPKO sjell ndeshjet më të mëdha të kualifikimeve të Evropianit, nuk mungojnë as Kosova e Shqipëria

25/03/2019

Platforma më e madhe televizive në Kosovë – IPKO, krahas ligave më të forta evropiane, sjell edhe ndeshjet më të mëdha të kualifikimeve të Evropianit ... Read More